Rummu ebareaalselt järsku mäge vallutas 27 mäkketõusjat

Nädalavahetusel sai teoks järjekordne eesti meistrivõistluste etapp mootorrataste mäkketõusus Rummu karjääris. Ebareaalselt järsku mäge soovis vallutada 27 võistlejat, kellest nii mõnigi võis enne starti mõelda: “Miks ma ometi siia tulin?“ Rummu mäkketõusu muutis veel eriliseks asjaolu, et tulemustena ei mõõdetud meetreid, kuna seda lihtsalt ei olnud võimalik teha. Selle asemel oli mäel kaks vaheaja mõõtmise sektorit.

Krossiklassis, kus laupäeval oli kohal neli võistlejat, oli võidukas Tenny Tuvikene, kes sai esimese sektori tulemuseks 8,01 sekundit. Teise koha saavutas Silver Sellis tulemusega 8,10 sekundit. Kolmanda koha saavutas tulemusega 9,13 sekundit Kaspar „Kapa“ Pilk. Antud klassi üks favoriitidest, hispaania päritoluga Edward Rafter, kes finaali läks parimal positsioonil, suutis stardis oma tasakaalu ära kaotada ning sootuks katkestas sõidu.

Single klassis võistles parima koha eest 10 võistlejat. Esimese koha näpsas ka siin Tenny Tuvikene. Ta oli ka ainus, kes suutis mäetippu lennata sõna otses mõttes, kuigi mootorratas jäi maha. Kirja läksid maksimummeetrid. Esimese ajasektori tulemuste põhjal saavutas teise koha endalegi üllatusena Bruuno “Benno Petroolipea” Soosalu tulemusega 6,86 s. Kolmanda koha saavutas Rauno “Käbi” Roo tulemusega 7,3 s.

Pommi ehk Unlimited klassis võistles 13. Raskekaalast. Paraku keegi mäetippu ei saanud, kuigi üritati. Vaheaja tulemuste põhjal oli võidukas Rando “Sarvik” Lambing, tulemusega 6,66s. Teise koha sai Kristjan “Timmu” Lank tulemusega 6,96s ning kolmanda koha saavutas eriti võimsa õhuakrobaatikaga Andres “Juurikas” Juurikas, tulemusega 7,43s ning ühtlasi sai ta ka päeva parima kärna tiitli.

Mäkkketõusu karusell jätkub 19. augustil Kiviõli Motofestivali raames. Tulemusi saab vaadata mäkketõusu Facebooki lehel www.facebook.com/HillclimEST