Eestis toimub esmakordselt motoringraja 200 miili kestvussõit

9. septembril 2017 toimub auto24ringil Audrus esmakordselt Eestis motoringraja 200 miili kestvussõit. Osalema on oodatud nii kogenud ringrajasportlased kui sõpruskonnad, kes sooviksid ühiselt ennast võistlustel proovile panna.

Motoringraja endurance ehk kestvussõit on maailmas väga populaarne nii sõitjate kui ka pealtvaatajate seas. „Sellel võistlusel ei ole kiirus kõige olulisem, vaid pige taktika ja õige strateegia,“ ütles EMF-i ringrajakomisjoni esimees Rannus Ervin. „Pealtvaatajatele teeb lisaks suurele sõitjatearvule asja huvitavaks ka boksides tehtav töö, eelkõige tankimise ja sõitjate vahetuse protseduurid. Kukkumised, väsimus, rehvivalik – kõik see mõjutab lõpptulemust, ning võitjat on väga keeruline ette ennustada.“

Ka stardiprotseduur on sel alal eriline – võistlejad seisavad rivis ühel pool rada ning stardisignaali järel jooksevad üle raja pargitud mootorrataste juurde ja alustavad sealt sõitmist.

auto24ringil toimuva võstluse distantsi pikkuseks on 200 miili. Võistelda saab 500-1200 ccm neljataktiliste mootorratastega.

Võistlusel on kaks klassi – kogenumatele mõeldud endurance ja harrastajatele suunatud relay. Endurance klassis võib üles anda kuni kolm sõitjat, tiimil võib olla üks varuratas. Boksipeatuste ja sõitjate vahetuste arv on vaba. Relay klassis on samuti kuni kolm sõitjat, kuid neist igaüks võib kasutada oma tsiklit ja tiimil võib olla veel lisaks üks varuratas. Meeskond peab võistlejaid vahetama vähemalt neli korda.

Lisaklassidena on eelnevalt kavas Classic/Retro ja Vihur Rahvaliiga (stardid vastavalt kl 15:10 ja 15:45) ning kestvussõidu stardiaeg on planeeritud kell 16:30.

Osavõtutasu enne eelregistreerumistähtaja lõppu 6. septemberil on 150 eurot meeskonna kohta, pärast seda 200 eurot/meeskond.

Lähem info võistluse kohta, reeglid ja eelregistreerumine: https://msport.ee/events/motoringraja-200-miili-endurancekestvussoit-2017/