Mehaanikute ja sõprade mitteametlikel maailmameistrivõistlustel täiesti uus MMM’i meeskonnasõit

Juba sellel laupäeval sõidetakse Järva-Jaani krossirajal järjekorras 12. mehaanikute ja sõprade mitteametlikud maailmameistrivõistlused (MMM). See toob kohale hulga motokrossi-ja endurosõpru. Paljudele on see heaks võimaluseks tunda ennast ühel võistlusel tähelepanu keskpunktis, sest peaasjalikult on see võistlus tegevsõitjate sõpradele ja mehaanikutele, kes tavaliselt kas raja ääres kaasa elavad või sõitjate tehnikat ette valmistavad. MMM’i põhiklassis osalemise ainuke tingimus on, et sa ei ole viimase kolme aasta jooksul osa võtnud mitte ühestki (kaasaarvatud hobikrossiliiga EHKK) motokrossi võistlusest.

Korraldajad on lisanud võistluskavasse veel ühe põneva sõidu, täpsemalt öeldes on tegu meeskondliku võistlusega. Esmakordselt toimub MMM meeskonnasõit, kus saab osaleda MMM’i põhiklassi sõitja ja teine sõitja, kes osaleb siis kas Pitbike, Kärnatajate, Naiste või Kunnide klassis. Tegu on teatevõistluse vormis toimuva mõõduvõtuga, kus sõidetakse MMM’i põhiklassi tsikliga. Et rajal oleksid ikka enam-vähem võrdsed sõitjad, siis on paika pandud, kes ja millal sõidab. Alustatakse ühisstardiga ja esmalt lähevad rajale MMM klassi sõitjad, kes uhavad esmalt kolm ringi, siis tullakse boksi ja toimub vahetus boksialas. Siis läheb rajale teine sõitja, kes sõidab kaks ringi, siis taas MMM’i sõitja ja kolm ringi ning teise sõitja osaks jääb veel kaks ringi. Viimase, otsustava ringi sõidab MMM klassi sõitja. MMM meeskonnasõit on päeva kõige viimane sõit.

MMM’i meeskonnasõit asendab algselt kavas olnud Murumunade ehk murutraktorite klassi. Eesmärk oli saada starti selle ala Eesti parimad võidusõitjad, kuid kahjuks oli nende võistluskalender juba eelnevalt paigas ja nädal peale MMM’i toimub nende selle aasta üks tähtsamaid võidusõite. Et mitte seal osalemist ohtu seada ja tehnikat säästa, ei olnud neil kahjuks võimalik MMM’il startida. Küll aga tehti eelkokkulepped uueks aastaks ja MMM saab olema nende kalendris uuel aastal sees.

Kogu laupäeva põhirõhk nagu alati, on MMM’il põhiklassil ehk Open klassil, kus saavad võistelda ainult need sõitjad, kes ei ole 3 aasta jooksul osa võtnud mitte ühestki (kaasaarvatud hobikrossiliiga EHKK) motokrossi võistlusest. Kuna MMM’i vastu on huvi erinevates seltskondades väga suur, siis on kavas veel mitu klassi, et ikka kõik saaks oma sõidud tehtud. Kärnatajad on klass, kus saavad võistelda kõik sõitjad, kes kuuluvad EMFi TOP 200 sarja E-klassi nimekirja seisuga 01.august 2017. Samuti Enduro Uustulnukad, Algajad ja Veteran 50+. Naised on MMM’il alati au sees olnud ja neile on Naised Open klass, kus saavad sõita kõik naised, vahet pole, kas litsents on olemas või mitte. Ja võivad olla ka ringrajataustaga, naiste start on koos Kärnatajate klassiga. Samuti on MMM’i kavas kaks lasteklassi, esmalt need sõitjad, kes on vanuses kuni 9 eluaastat ja kellel ei ole litsentsi. Siia klassi ootavad korraldajad selliseid sõitjaid, kes ei ole osavõtnud veel mitte ühestki võistlusest. Vähe tummisem klass on 50cc Ässad, kus sõidavad need poisid ja tüdrukud, kes on kuni 9. aastased ja kellel on juba litsents olemas. Pitbike klassis saavad sõita kõik sõitjad, ainuke tingimus on soov startida.

Nagu juba varem räägitud on tänavu uue klassina MMM’il kavas Kunnid. Siin saavad startida Eesti motokrossi meistrivõistluste MX1 ja MX2, TOP 200 A/B/C/D, Enduro E1,E2,E3, Seenior 40 +,Hobby ja juunior klassides sõitvad sõitjad. Tõsi, päris oma individuaalarvestust neil pole, Kunnide klassi arvestus käib meeskonna põhiselt (Kunnide klassi tulemus + MMM klassi sõitja tulemus). Parimat võimalust meeskonnatööks mehaaniku, sõbra ja aktiivse sõitja vahel annab välja mõelda ja kindlasti toob see klass rajale mitmeid põnevaid kooslusi.

Kindlasti on 1.-2. septembril korraldajatel veel palju üllatusi ja uudiseid pakkuda aga kõigest juba omal ajal. Reedel, 1. septembril on kavas tehniline kontroll ja registreerimine, viimast saab teha ka laupäeva hommikul. Lisaks on avatud toidutelk ja kõlab muusika, seega võib kohale tulla juba varem. Laupäev, 2. september on täis lõbusat võidusõitu, esimene start on kell 12.00, millele eelnevad treeningud.

MMM’ile registreerimine, juhend ja info: https://msport.ee/events/mehaanikute-ja-soprade-maailmameistrivoistlused-2017/

MMM’i Facebook’is: https://www.facebook.com/mulgikakerdus/
Facebook event: MMM 2017 e. Mehaanikute ja sõprade Maailmameistrivõistlused