Kivioli_hillclimb_600x400

Kiviõli mäkketõusul tegi ilm oma korrektuurid

Kiviõli 10. motofestivali raames toimus 19. augustil kauaoodatud Kiviõli mäkketõus. Kui mõned nädalad varem muutis Rummu mäkketõusu eriliseks ja lausa ulmeliseks mägi ise, siis Kiviõli muutis ulmeliseks ilm. Nimelt poolteist tundi enne starti avanesid taevaväravad ning vihm mis sealt alla tuli, oli uskumatult võimas ning mitte herne- vaid oa suurused raheterad vallutasid mäe.

Kuid võistlus toimus sellegi poolest ning 222 meetri pikkust mäge läks vallutama 44 motosportlast ning 1 noorsportlane.

Krossiklassis, kus osales 14 võistlejat, tuli võitjaks Rannar „Uss“ Uusna (KTM Racing Estonia) tulemusega 32,45 sekundit. Teisele kohale sõitis end Kristjan Kuill (Motodepoo Team Green) tulemusega 220,5 meetrit ning kolmanda koha saavutas Tajo „Peru“ Anderssoo (Sõmerpalu motoklubi) tulemusega 215,14 meetrit.

Single klassi, kus samuti 14 osavõtjat, võitis Tajo „Peru“ Andressoo tulemusega 28,43 sekundit. Teise koha saavutas Tenni „Tenny“ Tuvikene (Tartu Enduro Klubi) tulemusega 28,53 sekundit ja kolmanda koha saavutas Riho „Lärm“ Kollist (Sõmerpalu motoklubi) tulemusega 30,80 sekundit.

Unlimited klassi, kus kohal oli 16 sõitjat, võitis kottpimedusega võidelnud Rauno „Käbi“ Roo (Carma Motoklubi) ajaga 35,8 sekundit. Teisele kohale sõitis Andrus „Kütta“ Küttä (Kärnataja HC) maksimummeetritega ehk 222 meetrit. Kolmas koht kuulus Tago „Tipp“ Madissoole (Kärnataja HC) tulemusega 219,47 meetrit.

Juniori klassis oli võidukas Henri „Väike Isand“ Lääne (Kollane Peletis) tulemusega 90 meetrit.

Seoses äärmiselt kehvade ilmastikuoludega olid korraldajad sunnitud vähendama eelsõitude arvu kahele sõidule, mis on üks vähem, kui mäkketõusu reeglid lubavad ning sellest tulenevalt oli mäkketõusu komisjon sunnitud antud võistluse eemaldama Eesti Meistrivõistluste etappide hulgast. Seega käesoleval aastal koosneb Eesti Meistrivõistlused mäkketõusus 4 võistlusest, millest järgmine toimub juba käesoleval nädalavahetusel Rannus, Tulimäe karjääris.