Kevin Saar, foto Rauno Kais

Quadide Rahvuste krossil esindavad Eestit Saar, Filatov ja Jupaschevski

2017. aasta tippsündmus motokrossis Quadidele ja Külgvankritele on Rahvuste kross, mis toimub seekord 23.– 24. septembril Itaalias, Cingolis.

Quad Team Estonia ridades esindavad Eestit sellel aastal Kevin Saar (Honda), Martin Filatov (Honda) ja Sten Jupaschevski (Honda).

Kuigi tegemist on Eesti kõigi aegade noorima quadikoondisega, siis kogemustest neil puudu ei tule, sest kõik noormehed on saanud viimase paari aasta Euroopa meistrivõistluste etappidelt ja ka Rahvuste krossidelt korraliku võistluskarastuse ning tõusnud poodiumile.

Eesti senini ühe parima Rahvuste krossi tulemuse ehk eelmisel aastal Prantsusmaal toimunud võistluse kolmanda koha tulemuse vormistamistamisel olid samuti peategelasteks kaks tänavuse aasta koondise liiget, Kevin Saar ja Martin Filatov.

Sten Jupaschevski, foto Rauno Kais

Sten Jupaschevski, foto Rauno Kais


Kevin Saar teeb tänavu juba teist täishooaega kaasa Euroopa meistrivõistlustel, eelmise aasta EM-i lõpetas ta neljanda kohaga, aga on hetkeseisuga sarja liider ja vaieldamatult EM-i kõige kiirem sõidumees ,kes võtnud neljal etapil 6 sõiduvõitu. Enne viimast etappi juhib Kevin ka Eesti- ja Läti meistrivõistlusi. Martin Filatov võttis tänavu osa Lätis ja Eestis toimunud EM-etappidest ning tuli äsja lõppenud Kivõli EM-etapil kokkuvõttes kolmandale kohale.

Sten Jupaschevski võttis tänavu osa ainult Eestis toimunud Kiviõli EM-etapist ja tegi seal tubli esituse, olles sõidukiiruselt mõlemas sõidus neljas ning eestlastest paremuselt kolmas. Samas ei saa mainimata jätta, et Sten võttis mõned aastad tagasi Lätis, Stelpes toimunud EM-etapi võidu.

Martin Filatov, foto Rauno Kais

Martin Filatov, foto Rauno Kais


Nii Martin kui Sten on olnud kõrgeimas konkurentsis ka tänavustel Eesti meistrivõistlustel, rääkimata Kevinist, kes on sarja liider.

Ka sellel aastal on meeskonna manageriks Tõnu Põdra ja kõik kes soovivad Eesti rahvuskoondist toetada, palun võtta ühendust tonu.podra@gmail.com või tel. +372 5079961. Samalt mailiaadressilt saab tellida ka fännisärke.
Rahvuskoondise toetuseks on MTÜ Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon avanud spetsiaalse konto numbriga EE282200221056886264 ning toetaja soovi korral väljastatakse reklaamiarve. Kõik toetajad eksponeeritakse hiljem sõitjate võistlussärkidel ja EMF-i kodulehel.

Vaata infot võistluspaiga kohta: http://www.motoclubcingoli.it/

, ,