Leok ja Kullas tegid Hollandi MM-etapil hooaja parima tulemuse

Tanel Leok, foto Rauno Kais

Motokrossi maailmameistrivõistluste eelviimane etapp toimus nädalavahetusel Hollandis Asseni krossirajal. Super tulemuse tegid meie mehed Tanel Leok ja Harri Kullas, kes said MXGP klassis kaheksanda ja ühetiestkümnenda koha. Etapivõidu teenis Jeffrey Herlings, maailmameistriks tuli Antonio Cairoli.

MXGP klassi avasõidus tegid väga kõva sõidu Tanel Leok ja Harri Kullas. Avaringilt neljateistkümnendal kohal tagasi tulnud Leok näitas terve sõidu jooksul väga head kiirust, 13-ndaks ringiks suutis ta juba üheksandaks tõusta. Viimastel ringidel survestasid Leokit kõvasti Simpson ja Nagl, kuid Tanel oli väga kindel ja hoidis mehed oma seljataga ning lõpetas sõidu kõrgel üheksandal kohal. Väga hea sõidu tegi ka Harri Kullas, kes enamuse sõidust oli top 15 piiripeal. Finišisse jõudis ta lõpuks suurepärasel kolmeteistkümnendal kohal. Esikohta hoidis sõidu alguses Cairoli, kuid peagi oli Herlings tema seljataga ja ei läinudki kaua aega kui hollandlane kodupubliku rõõmuks sõitu juhtima asus. Cairoli oli pidevalt siiski Herlingsi seljataga ja hoidis pinget lõpuni. Lõpuks ikkagi Herlings võitis sõidu Cairoli ja Anstie ees. Teise kohaga kindlustas Cairoli endale ka üheksanda maailmameistritiitli.

MXGP klassi teises sõidus toimus kohe alguses suur kukkumine, kuid Leokil ja Kullasel õnnestus seda õnneks vältida. Avaring õnnestuski meie meestel nii hästi, et Tanel oli kümnes ja Harri kohe tema seljataga üheteistkümnes. Mehed sõitsid koos kogu sõidu ja pidasid maha omavahel vägeva võitluse. Hea hooga püüdsid mehed kinni enda ees sõitnud Lupino ja ei läinudki kaua aega kui Leok oli üheksas ja Kullas kümnes. Viimastel ringidel läks meeste omavaheline võitlus eriti tuliseks ja paar ringi enne lõppus kaotas Kullas järsku hulga sekundeid ning langes kaheteistkümnendaks. Viimasel kahel ringil võttis Harri üles aga hullumeelse hoo ning möödus taas Bengtssonist ning Lupinost ning püüdis kinni ka Taneli. Finišisse jõudsid mehed lõpuks vaid 0,1 sekundilise vahega. Leok lõpetas üheksandana ja Kullas kümnendana, oli see vast sõit. Esikoha võttis teises sõidus ülikindlalt Herlings, teisena lõpetas Nagl ja kolmandana Febvre. Teist kohta püüdnud Cairoli kukkus sõidu lõpus ja langes kuuendaks.

Etapi kokkuvõttes võttis 50 punktiga esikoha Herlings, teise koha sai 38 punktiga Febvre ja kolmanda koha 38 punktiga Anstie. Leok tegi hooaja parima võistluse ja sai 24 punktiga kaheksanda koha. Ka Kullas tegi selle hooaja parima tulemuse kui sai 19 punktiga 11. koha. Maailmameistritiitli kindlustanud Cairolil on enne viimast etappi koos 710 punkti. Teisel kohal on 627 punktiga Herlings ja kolmandal kohal 571 punktiga Paulin. Leokil on koos enne viimast etappi 208 punkti ja ta hoiab 14. kohta. Viimasel etapil tuleb Tanelil tõrjuda Strijbost ja Lupinot, kes kaotavad talle vastvalt 13 ja 16 punktiga.