Husqvarna tsiklitega võideti neli Eesti motokrossi meistritiitlit

Möödunud nädalavahetusel said läbi selle aasta Addinol Eesti motokrossi meistrivõistlused ja kokku viiest etapist koosnenud hooaeg oli Husqvarna sõitjatele edukas. Tänavu Eestis ja Lätis sõidetud meistrivõistlustelt võitsid Husqvarna tsiklitega sõitnud sportlased neli Eesti meistritiitlit.

MX1 ja MX2 klassis tegid Husqvarna värvides head tulemused Tanel Leok ja Harri Kullas. MX1 klassis tuli Eesti meistriks Eesti parim krossisõitja Tanel Leok, kes võitis etappe ja oli stabiilselt igal etapil poodiumil. Hooaja viimasel etapil, mis sõideti Cesises, oli ta etapil kolmas ja sellest piisas, et tulla tänavuseks Eesti meistriks. Husqvarnale tõi MX1 klassis kolmanda koha Harri Kullas. Enne viimast etappi oli ta neljandal kohal, Cesises tegi ta väga hea esituse, kui võitis mõlemad sõidud ja ka etapi. See tulemus tõstis ta Tanel Leoki ja Priit Rätsepa järel kolmandale kohale.

MX2 klassis jagasid Tanel Leok ja Harri Kullas läbi hooaja enamuse esimestest ja teistest kohtadest omavahel ära. Tanel Leok sai viimasele etapile minna piisava eduga ja ei pidanud riske võtma. Ta sai etapilt teise koha ja sellest piisas et kindlustada endale ja Husqvarnale ka tänavune MX2 klassi Eesti meistritiitel. Ühe etapi vahele jätnud Harri Kullas oli enne viimast etappi kolmas. Tugev esitus ja etapivõit tõstsid ta hooaja kokkuvõttes teisele kohale ja nii said Husqvarna sõitjad rõõmustada kaksikvõidu üle MX2 klassis. Husqvarna tsikliga näitas MX2 klassis väga head kiirust ka Karel Kutsar, kes oli kolmel etapil poodiumil. Kahjuks pidi ta vigastuse tõttu kaks etappi vahele jätma ja nii tuli hooaja kokkuvõttes leppida kuuenda kohaga.

MX125 klassis oli Husqvarna tsikliga sõitnud Andreas Hiiemägi samuti teinud hea hooaja ja läks viimasele etapile sarja liidrina. Etapi teine koht tagas piisavad punktid, et tulla tänavuseks Eesti meistriks.

Husqvarna neljas tänavune Eesti meistritiitel tuli klassist 50 cc. Läti krossipoiss Jekabs Kubulins tuli selle klassi tänavuseks Eesti meistriks.

„Husqvarna jaoks oli tegu väga hea hooajaga Eesti motokrossi meistrivõistlustel ja neli meistritiitlit on väärikas tasu ühise tehtud töö eest. Usun, et selle taga on mõlemapoolne pingutus läbi terve hooaja ja tänan kõiki sõitjaid. Kindlasti on järgmise aasta eesmärgiks nende tiitlite kaitsmine. Lisaks on Tanel, Harri ja Andreas teinud tänavu Husqvarna tsiklitega ka edukaid starte motokrossi MM-sarjas,“ võttis eduka hooaja kokku Husqvarna Eesti ametliku esindaja Freetime juht Marko Männi.

Husqvarna mootorrataste ametlik esindaja Eestis on Freetime. Vaata lisa: www.freetime.ee