Hannes Soomer, foto Václav Duška Jr.

Hannes Soomeri MM-hooaeg jätkub Portugalis

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Portugalis, Algarve ringrajal mootorrataste ringrajasõidu maailmameistrivõistluste Supersport klassi kümnes etapp.

Portugalis on stardis ka eestlane Hannes Soomer, kes sarja üldarvestuses hoiab 23 punktiga 16. kohta. European Supersport arvestuses on eestlane liidrikohal.

Wil Sport Racedays meeskonna ridades sõitev Soomer on varasemalt Algarve ringrajal võistelnud noorteklassi European Junior Cup arvestuses.

„Portimaost ei oska ma midagi erilist oodata. Mõlemad korrad, kui ma seal EJC-ga käisin, olid ebareaalselt lähestikku sõidud, kus ma olin küll tempos, aga ette otsa asja veel ei olnud. 2014. aastal olin näiteks seitsmes, aga kaotasin võitjale minu arust alla poole sekundi. Igal juhul läheme vastu nagu igale teisele nädalavahetusele ja proovime oma edumaad hoida,“ sõnas Soomer enne eesootavat võistlusnädalavahetust.

Reedel sõidetakse Autódromo Internacional do Algarve nime kandval ringrajal vabatrennid ning laupäeval kvalifikatsioon. Pühapäevane võistlussõit algab Eesti aja järgi 14:00.

,