Aasta motosportlane on Hannes Soomer

Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni pidulikku hooaja lõpuüritust võõrustas seekord V Spa hotelli konverentsikeskus Tartus, kus autasustati lõppenud aasta medali- ja karikavõitjaid, kuulutati välja aasta parimad sportlased ja klubid ning avaldati tänu firmadele ja isikutele, kes Eesti motospordile õla alla pannud.

Lõppenud hooajal käis erinevatel motospordi aladel Eesti radadel võistlemas ligi 2000 motosportlast nii Eestist kui naaberriikidest. Välisvõistlustel esindas Eestit ühtekokku rekordiliselt 92 sportlast. 27 noort käis kogemusi hankimas motokrossi Euroopa ja maailmameistrivõistlustel ning Speedway Euroopa meistrivõistlustel.

Lumevaesest talvest ja vihmasest suvest hoolimata toimus Eestis hooaja jooksul kokku 84 üritust, mille hulgas Rahvusvaheliselt Mootorrattaföderatsioonilt suure tunnustuse pälvinud juunioride motokrossi maailmameistrivõistlused, aga ka enduro EM-etapp Paikusel, külgvankrite motokrossi MM-etapp Kiviõlis ja quadide EM-etapp samas.

2017. motoaasta on Eestile olnud tulemusterohke. Esmakordselt tõi Eesti motosportlane koju tiitli motoringraja Euroopa tiitlivõistlustelt – Hannes Soomer võitis Supersport 600 klassi Euroopa karikavõistlustel. Kevin Saar tuli Euroopa meistriks klassis EMX-Quad ning Rannar Uusna sai pronksi enduro Euroopa meistrivõistlustel klassis E3 Senior.

Aasta motosportlaseks valitigi tänavu Hannes Soomer. Ühtlasi kuulus Soomerile ka aasta parima motoringrajasõitja auhind.

Aasta edukaim noor oli Aasta nooreks motosportlaseks tituleeritud Kevin Saar, kes võitis ka Addinol Eesti meistrivõistlused ja Läti meistrivõistlused motokrossis.

Aasta parimaid autasustasid Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni president Andre Sepp ja alakomisjonide liikmed. Kolmandat aastat kuulutati välja ka eriauhinnad “Aasta mototegu” ja “Aasta sangar”. Nendest esimene on mõeldud Eesti motoelu käesoleva aasta kõige tähelepanuväärsema teo tunnustuseks, kus kandidaadid seadis üles ja parima selgitas hääletuse teel motorahvas. Hääletuse tulemusena pälvisid „Aasta mototeo“ auhinna Kevin Saare tulek Euroopa meistriks hoolimata esimese etapi täielikust ebaõnnestumisest ning juunioride MM-i korraldusmeeskonna suurepärane töö.

„Aasta sangari“ tunnustus on mõeldud aga Eesti motoelu tegelasele või tegelastele, kes on antud aastal hakkama saanud märkimisväärse ja ennastületava isikliku saavutusega, kandidaadid seadis üles ja parima valis EMF-i nõukogu. Tiitli pälvis Toomas Triisa, kes tuli esimese eestlasena Dakari kõrberalli võitjaks klassis Malle-Moto.

Aasta motosportlased 2017

Parim motosportlane – Hannes Soomer, Euroopa karikavõitja klassis Supersport 600

Parim naismotosportlane – Keity Meier, triali Euroopa meistrivõistluste 6. koht; osales ka enduro Euroopa meistrivõistlustel, olles kokkuvõttes 13.

Parim noor motosportlane – Kevin Saar, Euroopa meister motokrossis klassis EMX-Quad

Parim endurosportlane – Rannar Uusna, Senior E-3 klassi Euroopa meistrivõistluste 3. koht

Parim noor endurosportlane – Priit Biene, unior E-2/E-3 klassi Euroopa meistrivõistluste 17. koht

Dunlopi rändkarikas parimale noorele ringrajasõitjale – Hugo-Brent Freimann, Noored Honda 100 NSF klassi Eesti karikavõitja

Eesti Mootorispordi Ajaloo Ühingu rändkarikas parimale ringrajasõitjale – Hannes Soomer

Parim klubi motokrossis – Sõmerpalu Motoklubi

Parim klubi enduros – Sõmerpalu Motoklubi

NGK rändkarikas parimale klubile ringrajas – Vihur Motosport

“Aasta mototeod” – Kevin Saar, Euroopa meister motokrossis klassis quad; ja juunioride MM-i korraldajad Rahvusvahelise Motoföderatsiooni tunnustuse teeninud sündmuse eest

“Aasta sangar” – Toomas Triisa, Malle-Moto klassi võitja Dakari kõrberallil.

EMF ühendab 74 liikmesklubi ja kaheksat distsipliini, mootorrattaspordiga tegeleb Spordiregistri andmetel ligi 1200 harrastaja.