EOK korraldas rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalivõitjatele piduliku tänuvastuvõtu

Eesti Olümpiakomitee korraldas teisipäeval Tallinnas Hilton hotelli konverentsikeskuses tänuvastuvõtu sportlastele, kes võitsid 2017. aasta teisel poolaastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt medaleid. Motosportlastest said tänatud Rannar Uusna (pildil paremal) ja Kevin Saar.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa tänas ja õnnitles tiitlivõistluse medalivõiduni jõudnud sportlasi ning nende treenereid ja abistajaid. „Lõppev spordiaasta on olnud silmapaistev ja eriline. Läbi aegade rekordiline medalisaak rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt peegeldab eestimaalaste spordilembust ja Eesti sportlaste võimet konkureerida maailma absoluutses tippkonkurentsis. Meie tänu kuulub kõigile, kelle ühise pingutuse ja pühendumuse tulemusel medalivõiduni on jõutud. Võime uhkusega pidada end spordirahvaks,“ ütles Sõõrumaa medalistidele oma tervituskõnes.

Eesti sportlased on sel aastal hetkeseisuga võitnud rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt juba 164 medalit, mis on meie spordiajaloo absoluutne rekord. Lisaks on Eesti seeniorsportlased võitnud ainuüksi sel poolaastal 57 kuldmedalit.

Tänuvastuvõtul osales teiste seas motosportlastest enduro EM-il pronksi saavutanud Rannar Uusna, kuid ära märgiti ka quadide Euroopa meister Kevin Saar.

Lisaks sai vastuvõtul selguse, kes võitis EOK toetaja Paf.com spordiennustusportaali heategevusliku ennustusvõistluse 2017 spordiaastaks – kõige täpsemalt prognoosis lõppeva spordiaasta tulemusi Eesti Olümpiakomitee, kes suunas võiduga teenitud 500-eurot Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule sõjalistes missioonides vigastada saanud kaitseväelaste osalemise toetuseks Invictus mängudel.

Eesti Olümpiakomitee töötab spordi katusorganisatsioonina tippspordi arendamise, noortespordi kandepinna laiendamise ja liikumisharrastuse edendamise nimel, järgides olümpiaväärtusi ja ausa mängu reegleid. EOK tööd toetavad suures osas Eesti ettevõtted. EOK sponsorid on PAF, Coop, ERGO, JCDecaux, Monton, Nike, Olympic Casino, Toyota Baltic ja USS Security.