Üks Eesti vanemaid motoklubisid ootab uusi liitujaid

Aastal 1934 asutatud Viljandi motoklubi tegutseb aktiivselt ka tänasel päeval organiseerides lisaks treeningtegevustele ka ühte Eesti pikima traditsiooniga motokrossi “Mulgikross”, mis sai alguse 1985 aastal.

3. juunil 1934 loodi Eesti Motoklubi juurde Viljandi osakond ja juba sama aasta 12. augustil toimus esimene motovõistlus Mulgimaal ning võistluse peaala, maastikusõidu, võitis Viljandis sündinud, kuid siis juba Tallinnas elanud Eesti motolegend Oskar Veldemann. Läbi aastate on Viljandi klubi sõitjad toonud lugematul hulgal tiitleid nii Eestist, Nõukogude Liidust, Sotsialismimaadest kui ka kaugemalt riikidest. Viljandi klubi all on sõitnud sellised legendid nagu Peeter Koval, Mati Reinup, Sulev Saar ning nooremast generatsioonist vennad Jaanus (pildil) ja Peeter Koval, Martin Arumäe, Marko Heinmäe ja mitmed teised sõitjad.

Kuna veebruarist saab Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioonist (EMF) 2018 Eesti rahvuslikke litsentse, mida väljastatakse ainult sportlastele, kes on liitunud EMF-iga, siis on just praegu klubita sportlastel õige aeg liituda ühe Eesti kuulsaima motoklubiga, mis kannab tänasel päeval Viljandi vee- ja motoklubi nime.

Viljandi vee- ja motoklubi (VMK) liikmemaks on 50€, aga noorte 50cc klassi sõitjatele on see tasuta. Motoklubis toimuvad Tanel Leoki ja Martin Arumäe poolt läbiviidavad sõidutreeningud ning lisaks ühised jõusaalitreeningud ja muud sportimised.
VMK sportlastele on Holstre-Nõmme raja kasutamine läbi hooaja tunduvalt soodsam, kui teistele sõitjatele.

VMK-ga liitumiseks ja lisainfo saamiseks võtke ühendust Martin Arumäega kas helistades telefonil 552 6711 või kirjutades aadressil martinmotosport@gmail.com.

VMK Facebookis: www.facebook.com/ViljandiVMK/