Jan Jakobson võitis motohooaja avavõistluse

Eesti motospordi talvised tiitlivõistlused said alguse Pärnu lennuvälja motopargis, kus sõideti ideaalsetes talvistes tingimustes selle aasta esimene talvine kestvuskross. Soolotsiklitel osutus päeva lõpuks parimaks Jan Jakobson ja quadidel Martin Filatov.

Sooloklasside sõitu asus juhtima Priit Biene (Husqvarna, RedMoto Racing), kuid peagi haaras liidrikoha Jan Jakobson (Kawasaki, Sõmerpalu MK), kes möödus Biene järel teisel kohal sõitnud Hendrik Talvikust (KTM, Paikuse MK). Jakobson kasvatas konkurentidega iga ringiga vahet ja võttis lõpuks kindla võidu. Teiseks sõitis end esmakordselt Beta marki tsikliga võistelnud Jüri Triisa (RedMoto Racing), kes oli sõidu esimeses pooles möödunud Bienest ja Talvikust. Neljandaks tuli stardis ebaõnnestunud ja konkurentidest kaugele maha jäänud, kuid seejärel head tempot teinud Timmo Mõts (Yamaha, Sõmerpalu MK). Talviku langes peale tankimispeatust viiendaks ning esikuuiku lõpetas Rain Koch (Yamaha, Aave SK).
Klasside arvestuses võitis Jakobson E-2, kus talle järgnesid Mõts ja Talviku, E-1 parimaks osutus Koch ja teine oli Mikk Luik (Yamaha, Tihemetsa MK), Enduro klassis võidutses Triisa Biene ees, kolmanda koha sai Mati Nuut (KTM, Pärnu MK). Veteran 40+ arvestuses sõitsid end esikolmikusse Jüri Makarov (Honda, Pärnu MK), Reio Engman (Yamaha, Lääne MK) ja Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK). Hobi B-s võtsid kaksikvõidu Pärnu Motoclub sõitjad Siim Rotmeister (Honda) ja Aimar Platais (Kawasaki) ning kolmas oli Tanel Turro (Honda, HRC Eesti Racing Team). Hobi C-s sõitsid end esikolmikusse Urmo Limm (Kawasaki, Pärnu MK) ning RedMoto klubi sõitjad Riko Muttik (Kawasaki) ja Dan Murumets (Husqvarna). Noorte 85cc klassis võitis Pärnu Motoclub sõitja Aron Annerviek oma klubikaaslase Ken-Marti Kogeri (mõlemad KTM) ees ning sõidus osales ka vapper neiu Agnes Võsanurm (KTM, Pärnu MK), kes oli seega parim naiste arvestuses.

Päeva teises sõidus asusid starti quadid ja ATV-d, kus peetakse alates tänavusest aastast meeskondliku võistluse asemel sarnaselt soolodele individuualset arvestust ja sõidu kestvuseks on 1 tund. Quadidel haaras avaringil liidrikoha stardis rahulikult võtnud valitsev Euroopa meister Kevin Saar (Honda, Pärnu MK), kes kadus kohe konkurentidelt eest. Kahjuks hakkas tema võistlusmasin aga tõrkuma ja tal tuli poole distantsi peal sõit pooleli jätta. Seejärel tõusis esimeseks eelmisel sügisel Rahvuste krossil väga raske avarii üle elanud Martin Filatov (Honda, Kagu MK), kelle selja taga võitlesid terve sõidu Kaido Saarmann (Honda, Pärnu MK) ja Janek Vernik (Yamaha, Motodepoo). Paistis, et olukord jääbki nii, kuid paar ringi enne lõppu läks Filatov tankima ning Saarmann ja Vernik pääsesid temast mööda ning vahetasid ka kohe omavahel kohad. Vernik sai liidrina sõita suhteliselt vähe, kuna Filatov võttis oma koha tagasi, aga Saarmann läks seevastu riskile ja loobus tankimisest ning pidi oma võistluse kütuse lõppemise tõttu sõidu lõpuosas katkestama. Selle järel tõusis Filatovi ja Verniku järel kolmandaks Tomi Erens (Yamaha) ning antud järjestuses ka sõit lõpetati.
ATV-de klassis võitis terve sõidu esimesena sõitnud Hendrik Laur (Can-Am, Motohai), kelle järel sai lõpuks teise koha Ernst Saan (Can-Am, Valga MK) ja kolmanda Lauri Juhanson (Can-Am).

Talvised tiitlivõistlused jätkuvad samuti Pärnus, kui 24. veebruaril sõidetakse Pärnu jõe vana silla kõrval Eesti jääraja meistri- ja karikavõistluste esimene etapp.