sports-1579045_1920

MotoGP 2018 eelvaade

Kuuled taamal kummalist müra? See on MotoGP-i katsetamise heli 2018. aastaks Malaisias. Samal ajal, kui maailma parimad kaherattaliste sõidukite juhid – randadel päevitamise vahepeal – koguvad enda vomishoidmiseks kilomeetreid pedaalijõul, mitte hobujõududega, pühkisime meie kristallkuulilt tolmu ära ja proovime piiluda eelolevat hooaega.

See saab olema hooaeg, mil tuntud tipptegijad otsustavad jääda oma praegustesse meeskondadesse enne üsnagi tobedat hooaega (vähemalt kolme sõitja leping lõpeb enne 2018. aasta lõppu), samas aga sellised keskklassi mootorratturid nagu Scott Redding, Tito Rabat ja Jack Miller võivad näidata ennast sootuks uuest küljest.

Kavas on eraldi võidusõit 19. Grand Prix võistlusel, kui pilti tuleb oktoobris ka Taimaa, (halb uudis fännide jaoks, kes tahaksid MotoGP masinaid näha Phillipi saarel, kus on tõepoolest head ilmastikutingimused), mis asendab Austraaaliat eelhooaja ajakavas veebruaris.

Me ei saa kindlalt ennustada, mida MotoGP suudab pakkuda aastal 2018 pärast Marc Marquezi ja Andrea Dovizioso omavahelist mõõduvõttu, mis järgnes 2016. aasta kampaaniale, kus üheksa erinevat mootorratturit võidusõite võitsid. Spordiennustus leht Betsafe tagab hea ülevaate selle aasta favoriitidest.

Rossi paneb edasi

Rossi on favoriit number üks ja on seda olnud kahe viimase kümnendi jooksul. MotoGP-d on ilma temata peaaegu et võimatu ette kujutada. Rossi on seljatanud mitu põlvkonda – ja see on mitmus! – rivaale ja muutnud kihlvedude käiku ning oma elustiili, et tulla toime noore generatsiooniga, kes on hiljuti tornaadona vallutanud MotoGP. Rossi ei vaja raha, tal pole vaja midagi tõestada ja ta ei häbeneks oma staatust, kui otsustaks loobuda. Me eeldame aga siiski veel üht hooaega, võib-olla koguni kahte, kus hilistes neljakümnendates üheksakordne maailmameister veelgi oma võimeid näitaks.

Miller + Ducati = poodium

Miller tegi lubava debüüdi oma karjääris Pramac Ducatis, olles kiireim GP17 masinal esimesel katsepäeval Valencias mulllu novembris, kui ta hooaja viimasel võistlusnädalavahetusel oma Honda Satelliidil näitas sirgjoonelist kiirust, mis ei kohkunud ka kurvide ees, ja Ducati peaks ometi suutma tema ründajakihku vaos hoida.Temast saab uus meeskonnaliige Danilo Petrucci jaoks, kes jõudis viimasel hooajal neli korda poodiumile, ja kui me eeldame, er „Jackass“ on igatpidi tugevaim ka sel aastal, vaadakem, kuidas tema jaoks taevaluugid avanevad.

Zarco võidab võidusõidud

Pärast sissejuhatavat hooaega, mis oli viimasel ajal muljetavaldavam kui ükski eelmine (välja arvatud sõitjate jaoks, kelle nimi on Marquez) me arvame, et 27-aastane mees on sel hooajal valmis saavutama võite – palju võite! Ta on rattalahingutes kiire ja järeleandmatu, ta ei hooli põrmugi rivaalide arvamusest ja tal on rehvihooldus, mis kompenseerib täielikult tema napid kogemused MotoGP masinate alal.

Ducatis sama favoriit

Kas Dovizioso suudab tõusta samadesse kõrgustesse, mida ta näitas eelmisel aastal, kui hirm, et tipp jääb saavutamata, on nii käegakatsutav? Või kas Lorenzole jõuavad kohale õppetunnid, mis talle said osaks eelmisel hooajal täiesti teistsuguse sõiduriistaga võisteldes ja kas ta loodab jõuda liidrite hulka? Me ei eelda, et Dovizio edumaa Lorenzo ees eelmisel aastal (124 punkti rohkem, seitse võitu nulli vastu, kaheksa poodiumit kolme vastu) oleks sel korral sama dramaatiline, kuid panustame siiski taas „Dovile“ kui Ducati favoriidile.

Marquez paneb pika puuga ära

Rossi on aeg-ajalt suurepärane ja tekitab suuri pealkirju, Vinales võidab sõite, Dovizioso (ehk) tõuseb Ducatis liidrikohalle ning ka Sarco ületab tõenäoliselt iseennast. Kuid kas keegi sellest kvartetist – või mõni teine – suudab välja tõrjuda Marquezi kui MotoGP tšempioni? On raske ette kujtada kedagi, kes suudaks peatada viiel kõrgklassi hooajal MotoGP võitjaks kroonitud hispaanlast, eriti kuna ta on tõestanud, et suudab võita nii või teisiti – alates põhihooaegadest (2014, kui ta võitis aasta 10 avaetappi) kuni pingeliste lõppvõistlusteni (2013 ja eelmisel aastal). Võimalused, et keegi teine suudaks lõdvendada Marquezi kindlat haaret MotoGPl on tõepoolest väga vähe tõenäolised.

,