leok-cairoli

Tanel Leok Itaalia MV avaetapil 7.

Riola Sardo rajal sõideti Itaalia lahtiste motokrossi meistrivõistluste esimene etapp, kus osales palju MM-sõitjaid ja nende seas ka mitu eestlast.

MX1 klassi kvalifikatsiooni võitis valitsev maailmameister itaallane Antonio Cairoli (KTM), kellele järgnesid Yamaha sõitjad prantslane Romain Febvre ja belglane Jeremy Van Horebeek. Tanel Leok (Husqvarna) sai kirja 8., Gert Krestinov (Honda) 20. ja Leoki meeskonnakaaslane Andero Lusbo 21. aja.
Esimese sõidu stardis toimus kohe suurem kukkumine, mille põhjustas Hollandi staar Jeffrey Herlings (KTM), kes sai nii palju viga, et tema jaoks oli võistlus lõppenud. Sõidu võitis juba stardist ette pääsenud Cairoli, teiseks sõitis end inglane Max Anstie (Husqvarna) ja kolmandaks Van Horebeek. Leok heitles terve sõidu esikümnes ja oli lõpuks 7. Krestinov sõitis teises kümnes ja sai 15. koha, Lusbo jäi temast omakorda 3 kohta.

MX2 klassis eestlaseid võistlustules ei olnud. Sõidu võitis austraallane Hunter Lawrence (Honda) valitseva maailmameistri lätlase Paulss Jonassi (KTM) ja hollandlase Calvin Vlaandereni (Honda) ees.

Päeva viimases sõidus, superfinaalis osalesid MX1 ja MX2 klassi sõitude 20 parimat ning ka selles oli parim Cairoli Anstie ees, kolmandaks sõitis end seekord Febvre. Leok sai hea stardi ja oli kohe esikümne piirimail ning ületas lõpujoone 7ndana. Krestinov oli selles sõidus 16. ja Lusbo 22.

125cc klassis kvalifikatsioonis oli Henry Vesilind (Husqvarna) 9. ja Jörgen-Matthias Talviku (Yamaha) 16. Avasõidus kummalgi väga head tulemust ei tulnud, kui Vesilind oli 17. ja Talviku 19. Teine sõit oli seevastu Talviku puhul hoopis teisest puust, kus ta ületas lõpujoone kuuendana, Vesilind jõudis küll 20 parema punktisaaja hulka, kuid kukkumine langetas ta lõpuks 22ndaks.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi kohalik Mattia Guadagnini (Husqvarna) kaasmaalase Emilio Scuteri (KTM) ja hollandlase Rick Elzinga (Yamaha) ees. Talviku oli 8. ja Vesilind 20.

,