Peeter Teemusk in memoriam

Nädalapäevad tagasi lahkus meie hulgast „vanameister“ Peeter Teemusk 07.10.1951 – 23.02.2018.

Peeter Teemusk oli kümnend tagasi tulihingeline enduro, kestvuskrossi, supermoto ja jäärajasõidu harrastaja, kes leidis tee motorspordi juurde üsna hilises eas. Pirital kasvanu ja elanuna oli ta nooruspõlves edukas purjetaja ja jääpurjetaja, pannes aluse oma sportlikule eluhoiakule.
Oma nakatava entusiasmi, teotahte ja muheda olekuga kogus ta palju sõpru ja tuttavaid nii radadel kui raja ääres. Ta oli kõva konkurent noorematele ja tõi kastanid tulest naaberriikide omaealiste konkurentide eest. Aastatel 2003-2008 krooniti ta kestvuskrossi Eesti meistriks, kahekordseks hõbedaomanikuks ja karikavõitjaks veteranide masinaklassis.
Peetri eestvedamisel ja kaasabil toimus aastaid endurotsiklite nädalavahetuse väljasõite ja üle-eestilisi matku, mis nakatasid paljusid enduro pisikuga. Nendelt matkadelt said tuleristsed meie esimesed Dakar rallil osalenud kui ka tänaseni aktiivsed motosportlased ja ka võistluste korraldajad.
Peeter oli võitleja. Oma viimase päevani ei teinud ta järeleandmisi oma elus ja nii ei aimanud keegi väljaspool perekonda, et tegelikult pidas ta juba aastaid lootusetut võitlust vähihaigusega, mis ta ka lõpuks vaid päevadega murdis.

Peetri ärasaatmine toimub Tallinna Krematooriumi suures kabelis Pärnamäe tee 36, eeloleval kolmapäeval 7.märtsil kell 12:30.

Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon avaldab sügavat kaastunnet Peetri lähedastele, sõpradele ja kaasvõistlejatele.