Tanel Leok avas maailmameistrivõistluste hooaja 22. kohaga

Argentiinas algasid sel nädalavahetusel motokrossi maailmameistrivõistlused. MXGP klassis osalev A1M Motorsport meeskonna sõitja Tanel Leok teenis avaetapil 22. koha. Ülipõnevas duellis esikohale edestas Jefrey Herlings Antinio Cairolit. MX2 klassis oli parim lätlane Pauls Jonass.

MXGP klassi avasõidus võttis liidrikoha kohe stardist alates enda kätte Antonio Cairoli. Kuna teisele kohale pääses Julien Lieber, siis andis see Cairolile suurepärase võimaluse kohe teistega väike vahe sisse sõita. Viienda koha pealt hakkas samal ajal vaikselt tõusma Jeffrey Herlings. Neljandal ringil mööduski Herlings Febvrest ning tõusis teisele kohale. Selleks hetkeks oli Cairolil aga juba väike edu tema ees sees. Herlings näitas kogu sõidu jooksul aga suurepärast kiirust ja viimastele ringidele läksid kaks liidrid koos. Cairoli sõitis sõidu lõpus väga kindlalt ja Herlingsil ühte reaalset möödasõidu võimalust ei tekkinud. Cairoli võitiski lõpuks sõidu napilt Herlingsi ees. Kahe esimese järel tuli kolmandana finishisse Clement Desalle, tema kaotus Cairolile oli juba 30 sekundit. Kahjuks ei õnnestusnud Tanel Leoki avastart kuigi hästi. Avaringilt tulles oli tema seljataga vaid kaks sõitjat. Kogu sõidu võitles Leok selle eest, et punktikohale tõusta. Ülinapilt jäi Tanel siiski punktidelt välja, sest finishisse jõudis ta 21. kohal. Punktikoht jäi ühe sekundi kaugusele.

MXGP klassi teist sõitu asus taas juhtima Cairoli, talle järgnesid Desalle, Van Horebeek, Febvre ja Herlings. Cairoli suutis taas vaikselt teistel eest ära sõita. Samal ajal võitles Herlings ennast taas teisele kohale. Kümme minutit enne sõidu lõppu kui Herlings teiseks tõusis oli tal vahe Cairoliga ligi kümme sekundit. Sel hetkel ei uskunud ilmselt mitte keegi, et Cairoli esikoht võiks ohus olla. Ainuke kes seda veel uskus oli Herlings ise, ta hakkas iga ringiga Cairolile lähenema ja viimasele ringile minnes suutiski ta maailmameistri kinni püüda. Viimasel ringil suutis Herlings Cairolist ka mööduda ning võttis väga magusa sõiduvõidu ning tänu sellele ka etapivõidu. Cairoli lõpetas sõidu teisena ja Desalle kolmandana. Leok võitles taas kogu sõidu selle eest, et punktikohale jõuda. Sel korral tal see ka õnnestus ja tugeva sõidu lõpuga tõusis Tanel 19. kohale ning avas punktiarve.

Etapivõidu teenis 47 punktiga Herlings, teise koha sai samade punktiga Cairoli. Kolmanda koha sai 40 punktiga Desalle. Leok teenis kahe punktiga 22. koha.

MX2 klassi avasõitu asus stardist juhtima ameeriklane Darian Sanayei. Tema taha teisele kohale pääses üks hooaja eelseid favoriite Hunter Lawrence. Lawrence asuski liidrit kohe survestama ja üsna ruttu õnnestuski tal ameeriklasest mööduda. Samal ajal võitles ennast kolmandale kohale lätlane Pauls Jonass. Mõne ringiga püüdis Jonass Sanayei kinni ning möödust temast. Ameeriklasel ei läinud seejärel grammigi kergemaks, sest ohtlikult lähenes ka Thomas Kjer Olsen, kes ilusa duelli järel kolmandaks tõusis. Sõidu keskel püüdis Jonass kinni liidrikohal olnud Lawrenci ning sai temast lõpuks ka üsna lihtsalt mööda. Sõiduvõidu võttiski lõpuks Jonass, teisena lõpetas Lawrence ja kolmandana Kjer Olsen.

MX2 klassi teine võistlussõit kuulus täielikult lätlasele Pauls Jonassile. Ta asus juba avaringil liidriks ning hoidis oma kohta kindlalt sõidu lõpuni. Sama kindla teise koha võttis Thomas Kjer Olsen. Avasõidu tehnilise rikke tõttu katkestama pidanud Darian Sanayei tegi tugeva teise sõidu ja lõpetas kolmandana.

Etapi kokkuvõttes võttis kindla esikoha 50 punktiga Pauls Jonass. Teise koha sai 42 punktiga Thomas Kjer Olsen ja kolmanda koha 37 punktiga Hunter Larwence.

Allikas: MXMania.eu