02_Buriram_WorldSSP_2018

Hannes Soomerile Supersport MM-hooaja teiselt etapilt 17. koht

Eesti aja järgi pühapäeva hommikul sõideti Tais, Chang International Circuit ringrajal mootorrataste ringrajasõidu klassi Supersport hooaja teine etapp. Eestlane Hannes Soomer alustas võistlust 24. stardiruudust.

Võistluse eel kehvade seadete üle kurtnud 20.aastane eestlane heitles 17. ringilise võistluse jooksul kohtade 18-20 eest. Viimasele ringile läks Soomer 19. kohalt, kuid tänu Kawasaki sõitja Hikari Okubo sõiduveale ning Yamahal sõitnud Mike Di Megliost möödumisele finišeeris Racedays meeskonna värvides sõitev eestlane lõpuks 17.kohal.

„Sellise nädalavahetuse lõpetuseks oli see 17 pigem positiivne tulemus.“ sõnas Soomer. „Pühapäeva hommikul leidsime suuna ja hakkasime aru saama, mis osa mootorrattast tööd vajab ja mis suunas liikuda. Kindlasti 17. koht ei ole see miks me siin oleme aga selle praeguse infoga on nüüd euroopasse tagasi tulles hea alustada ja sealt edasi liikuda. Suur aitäh meeskonnale väga hea töö eest kogu nädalavahetuse jooksul ja kõikidele sponsoritele ja toetajatele kes selle võimalikuks teevad.“

Ülimalt pingeliseks kujunenud esikohaheitlusest väljus lõpuks võitjana Randy Krummenacher (Yamaha). 2018.aasta Supersport klassi hooaja teist etappi viiendast stardiruudust alustanud šveitslane edestas finišijoonel 2017.aasta meistrit Lucas Mahiast (Yamaha) vaid 0,048 sekundiga.
Kolmas oli Mahiase meeskonnakaaslane Federico Caricasulo (Yamaha), kes jäi võitjast maha 1,2 sekundiga. Soomer jäi 17.ringi kokkuvõttes Krummenacherist maha 39,6 sekundiga.

Supersport klassi Tai etapi detailsed tulemused leiab:
http://resources.worldsbk.com/files/results/2018/THA/SSP/001/ALL/AllPdfs.pdf?version=7a1626dc0ee42330a8d4f1759637a2cd

Peale kahte etappi jagavad Supersport klassi esikohta Krummenacher ja Mahias, kellel mõlemal koos 45 punkti. Hannes Soomer 2018.hooajal veel MM-punkte teeninud pole.

Supersport sarja MM-hooaeg jätkub kolme nädala pärast, kui 13.-15.aprillini sõidetakse Hispaanias, Aragoni ringrajal. Hannes Soomer teenis mullu Aragonis üheksanda koha.

, ,