talviku

Mitmed eestlased osalesid Hollandi motokrossi meistrivõistluste avaetapil

Nädalavahetusel toimus Markelo krossirajal Hollandi motokrossi meistrivõistluste avaetapp. Peaaegu igas klassis olid võistlustules ka meie sõitjad. Parima tulemuse tegi 125 klassis sõitnud Jörgen-Matthias Talviku, kes sai etapi kokkuvõttes üheksanda koha.

Alustame MX2 klassist, kus meie meestest olid rajal Karel Kutsar ja Hardi Roosiorg. Väga tugevas konkurentsis sai Karel Kutsar etapi kokkuvõttes 14. koha. Sõidud lõpetas ta kaheksateistkümnendal ja üheteistkümnendal kohal. Hardi Roosiorg tuli etapi kokkuvõttes kaheksateistkümnendaks. Sõitudes oli ta kahekümnekolmas ja kolmeteistkümnes. Etapivõidu teenis Thomas Kjer Olsen, teine oli Jed Beaton ja kolmas Davy Pootjes.

Noorte 125 klassis oli rajal samuti kaks eestlast. Etapi kokkuvõttes sai Jörgen-Matthias Talviku üheksanda koha. Sõidud lõpetas ta kaheksandana ja üheteistkümnendana. Egert Pihlak kahjuks punktiarvet ei avanud, sest sõitudes oli ta kahekümneneljas ja kahekümneviies. Etapivõidu teenis meile tuttav austerlane Rene Hoffer, teise koha sai Peter Polak ja kolmanda koha Emil Weckman.

85 klassis tegi korraliku võistluse Romeo Karu, kes sai Liam Evertsi järel kümnenda koha. Mõlemad võistlussõidus lõpetas Karu kümnendana. Etapi võitis Kay Karssemakers, teise koha sai Kay de Wolf ja kolmanda koha Scott Smulders.

MX1 klassis eestlasi startimas ei olnud. Esikoha võttis seal Jeffrey Herlings, teine oli Gautier Paulin ja kolmas Max Anstie.

Allikas: MXMania.eu

,