Eesti Noorte motokrossi karikasarja lisandus uus klass

Mitmendat aastat peetav Eesti Noorte motokrossi karikasari (ENKV) toimub taas ning seda jälle koos Pitbike meistri- ja karikasarjadega. Pakkumaks noortele enam võistlusvõimalusi kuulub sellest aastast sarja ka 125cc masinaklass, mis on peamiseks noorte hüppelauaks suurde krossimaailma.

Sarnaselt eelmisele aastale sõidavad noored tänavu 8 etappi ning 4 etapil nendest peetakse ka Bucci Moto pitbike karikasarja võistlusi ning ülejäänud 4 etapil sõidetakse Pitbike Eesti meistrivõistluste punktidele.

ENKV sarja üks eesmärke on sõitmine erinevatel pinnastel ja radadel, et noored saaksid maksimaalselt palju kogemusi ning seoses sellega peetakse kõik tänavused etapid erinevatel Eesti radadel. Äksis toimub lisaks ENKV etapile ka traditsiooniline Äksi Cup nimeline karikavõistlus, kuhu kuulub ühtekokku 3 etappi.

Suuri muudatusi on lisaks 125cc klassi lisandumisele sellel hooajal suhteliselt vähe. Suurimateks muutusteks on quadide klassid, kus seoses eelmise aasta kasina osalusega peetakse nüüdsest üks sõit, kus kõik quadide klassid sõidavad koos, kuid etapi arvestust peetakse eraldi. ENKV sarjas on Q100 ja Q200 arvestus aga ühine.
Muutus veidi ka 50cc võistluse kulg, ehk kui mainitud klassis osaleb kvalifikatsioonis üle 20 sõitja, toimub finaalsõitudesse jagunemine kvalifikatsiooni tulemuste põhjal kahte võrdsesse grupi, kus kiiremad osalevad A grupis ja ülejäänud B grupis. A grupp sõidab eraldi finaalsõidud ning B grupi sõidud toimuvad koos Pitbike Semi klassiga.

Tänavu jätkub ka parimate motiveerimine EMF-i poolt, kus kõikide karikavõistluste masinaklasside eelneva aasta üldvõitjad saavad järgneval aastal Eesti meistrivõistlustel osaleda ilma osalustasuta.

ENKV kalender 2018

29. aprill Holstre-Nõmme ENKV ja Bucci Moto Cup
5. mai Kuimetsa ENKV ja Bucci Moto Cup
20. mai Türi ENKV ja Pitbike Open EMV
10. juuni Valga ENKV ja Pitbike Open EMV
8. juuli Äksi ENKV ja Pitbike Open EMV
29. juuli Sõmerpalu ENKV ja Bucci Moto Cup
19. august Jõgeva ENKV ja Bucci Moto Cup
2. september Toila ENKV ja Pitbike Open EMV

Rohkem infot ENKV sarja kohta: www.msport.ee/motokrossi-noorte-karikasari/

ENKV puudutavatest muudatustest leiab infot (märgitud rohelisega) 2018 aasta motokrossi võistlustingimustest:
www.msport.ee/wp-content/uploads/2018/02/Motokrossi_voistlustingimused_2018_10.01.2018-1.pdf