960-jan-jakobson-foto-rauno-kais

Jan Jakobson võitis suvise hooaja esimese kestvuskrossi

Täna sõideti Vilaskis käesoleva aasta suvise kestvuskrossi Eesti meistri- ja karikavõistluste esimene etapp. Raske ja põneva võistluse võitis lõpuks Jan Jakobson, kes oli samal rajal ka parim eelmisel sügisel peetud võistlusel.

Soolode sõitu asusid alguses juhtima Jan Jakobson (Kawasaki, Sõmerpalu MK) ja Andero Lusbo (Husqvarna, Kagu MK). Rahulikumalt alustanud Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK) suutis mõne ringiga aga esiduo kinni püüda ja seejärel ise ka liidriks asuda, kuid Lusbo pääses veidi hiljem liidriks ja sõitis Leokiga väikse vahe sisse. Siis sai aga tema tsiklil kütus otsa ja noormees pidi tsikli tankimiseks boksi lükkama ning selle tulemusena langes ta mitmeid kohti. Jakobson möödus aga Leokist ja hakkas vahet suurendama ning võttis lõpuks kindla võidu. Stabiilse võistluse teinud Martin Leok (KTM, Sõmerpalu MK) lõpetas sõidu absoluutarvestuses vend Aigari järel kolmandana.
Klasside arvestuses võitis Jakobson E-2s, kus talle järgnesid soomlane Valtteri Koskinen (Honda) ja Karl Saat (Yamaha, Pärnu MC). Aigar Leok oli parim E-1s, teise koha sai seal Marek Künnapas (Husqvarna, Pärnu MC) ja kolmanda Kermo Uue (Yamaha, AEX MK). E-3s tõi Sõmerpalu motoklubile järgmise esikoha Elary Talu, kellele järgnesid klubikaaslane Priit Palatu (mõlemad KTM) ja Lusbo. Enduro arvestuses võitis Martin Leok, teine oli Ragnar Valdstein (Husqvarna, Karksi Racing Team) ja kolmas Kalev Kriis (KTM, Sõmerpalu MK).
Klassis 40+ saavutasid kaksikvõidu soomlased Petri Pohjamo (TM) ja Mika Karma (Husqvarna) ning kolmandaks tuli Tarmo Jaasi-Tamm (Kawasaki, MK K&K). Seeniorid 50+ parim oli Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK), teiseks sõitis end Jüri Makarov (Honda, Pärnu MC) ja kolmandaks soomlane Jukka Varakas (TM).
Noorte 85cc klassis ei leidunud vastast Mikk Kallionile (Husqvarna, Sõmerpalu MK), teise koha sai Soome poiss Kaapo Kalatie (KTM) ja kolmanda Tristan Loob (Husqvarna).
Hobi B klassis moodustasid esikolmiku Rando Ilves (Yamaha, MK K&K) ning Pärnu motoklubi sõitjad Mati Nuut (KTM) ja Siim Rotmeister (Honda). Hobi C esikolmik oli aga soomlane Juho Kauppinen (TM) ning Pärnu MC mehed Risto Ild (Yamaha) ja Urmo Limm (Kawasaki).
Hobi D arvestuses võtsid kaksikvõidu Sõmerpalu MK sõitjad Kevin Mõts (Kawasaki) ja Kert Kikkas (Husqvarna) ning kolmas oli seal Raigo Pruli (Kawasaki, Valga MK).
Kaunima soo parim oli Kris Jalas (TM) Sõmerpalu klubist, kellele järgnesid tiimikaaslane Krissu Konopolitski (KTM) ja Agnes Võsanurm (KTM, Pärnu MC).

Quadide võidukihutamise võitis ülivõimsalt 2017 aasta Euroopa meister Kevin Saar (Honda, Pärnu MC), kellele teise koha saanud Martin Toovis (KTM, KTM Racing Estonia) kaotas juba ringiga. Kolmanda koha saavutas selles klassis Janek Vernik (Yamaha, Motodepoo). Quad Hobi parim oli aga Rainer Palu (Honda, Pärnu MC), kellele järgnesid Raido Viinapuu (Kawasaki, RedMoto Racing) ja Aigo Soosaar (Yamaha, Pärnu MC).
Koos quadidega võistelnud ATV-de klassi parim oli kindlalt Lennart Kiivit (Can-Am, Motohai MK), kes võitis teiseks tulnud Ernst Saani (Can-Am, Valga MK) juba ringiga. Kolmandaks tuli selles arvestuses Taivo Kaarna (Can-Am, Motohai MK).

Kohalikele karikatele toimunud 65cc sõidu võitis kindlalt Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK) Mark Petersoni (KTM, Valga MK) ja Karl Teesalu (KTM, RedMoto Racing) ees.

Vilaski võistlus kuulus ka Sandman karikasarja, kus selgitatakse välja parim liivasõitja. Selle sarja teine ja viimane etapp sõidetakse järgmisel pühapäeval, 22. aprillil Pärnu lähistel asuvas Potsepa karjääris.

,