800-mulgikross-2016-foto-rauno-kais

Mulgikross toimub juba 34ndat korda

21. aprillil sõidetakse Viljandi külje all asuval Holstre-Nõmme krossirajal traditsiooniline Mulgikross, mis on üks Eesti ja Baltikumi motokrosside tippsündmusi läbi ajaloo ja kindlasti pikima ajalooga motokross Eestis.

Tänavu 34ndat kordat toimuval Mulgikrossil on alati osalenud hulgaliselt kiireid sõitjaid Soomest, Lätist, Leedust, Venemaalt, Valgevenest, kuid mitmed viimased aastad on Mulgikross olnud ka Eesti-Soome-Läti-Leedu maavõistluste, mis kannab Baltimere karikavõistluste nime, finaaletapiks. Kuna selle aasta esimene etapp jäi lätlaste MM-rajal Kegumsis ära, siis selgub parim krossiriik ainult Mulgikrossi tulemuste põhjal.

Mulgikrossil on ka tänavu märkimisväärne rahaline auhinnafond, mistõttu on rajale oodata mainitud riikide parimaid sõitjaid, kellele pakuvad konkurentsi ka mõned teiste naaberriikide sportlased. Mulgikrossil saavad lisaks ka kõikide sõitude startide võitjad rahalise preemia, mis on 50 eurot iga sõidu kohta.

Mulgikrossi puhul on alati tegemist olnud sooloklasside motokrossiga ning ka nüüd on stardis 50cc, 65cc, 85cc, MX2 ja MX Open klassid, kus riikide arvestusse kuuluvad iga riigi 85cc, MX2 ja MX Open masinaklasside sõitjad.

Tänavu on Mulgikrossile võistlema tulemas enamus Eesti ässadest, kelle võistluskalender Mulgimaad külastada lubab eesotsas Tanel Leoki uue A1M Husqvarna meeskonnaga. Kindlasti on osalemas Läti kiired sõitjad ja ohtralt soomlaseid ning seda siis kõikides klassides.
Samas lisandub iga päev uusi sõitjaid, mistõttu täieliku ülevaate saab alles võistluspäeval kohapeal, kuid juba praeguse info kohaselt tulevad kõikides klassides väga põnevad võidukihutamised.

Esimene start antakse laupäeval Holstre-Nõmme rajal kell 11:10, kui võistlema asuvad Hobby klassi sõitjad. Peale seda, kell 12:00 toimub aga võistlejate paraad, kus kõik sõitjad teevad rajal ühe auringi. Traditsiooniliselt sõidetakse Mulgikrossil 3 võistlussõitu, kus esimene on tavaline 20 minutit pluss kaks ringi, kuid kaks viimast sprindisõidud, mille kestuseks 8 minutit ja üks ring.

Uudisena toimub tänavu eraldi sõit Hobby klassile ning esimest korda peetakse ka Fatbike jalgrattavõistlus, kus osalejad sõidavad kaks ringi ja võidab otseloomulikult see, kes esimesena ruudulise lipu alt läbi väntab. Lisaks läbivad ka osad rajalõigud uuenduse, mis teeb võistluse nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele põnevamaks.

Täpse ajakava (klikkige Juhendi linki) ja värskeima sõitjate nimekirja leiab Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni kodulehelt www.msport.ee/events/baltimere-karikas-2018-ii-etapp-mulgikross-2/

, ,