tann

Tanel Leok sai Portugali MM-etapil 17. koha

Motokrossi maailmameistrivõistluste viies etapp toimus sellel nädalavahetusel Portugalis Agueda krossirajal. MXGP klassis sai A1M Motorsport meeskonna sõitja Tanel Leok 17. koha. Esikoha võttis taas Jeffrey Herlings. MX2 klassis oli parim Jorge Prado.

MXGP klassi avasõidus tegi Tanel Leok selle hooaja ühe oma parima stardi MM-sarjas kui avaringilt tulles oli ta 15. kohal. Sõidu edenedes suutis Leok parimal hetkel juba üheteistkümnendale kohale tõusta. Siis aga pääsesid Tanelist uuesti mööda tema vanad konkurendid Simpson ja Nagl. Viimastel ringidel suutis Tanel ohtlikult lähedale tulnud Desprey rünnakud tõrjuda ning finishisse jõudis ta kolmeteistkümnendal kohal. See oli tema senine parim sõit selles hooajal. Sõitu juhtis algusest lõpuni Jeffrey Herlings. Kehva sõidu alguse järel tõusis lõpuks teiseks Antonio Cairoli ja kolmandana lõpetas Tim Gajser.

MXGP klassi teises sõidus sai Tanel Leok sarnase stardi avasõiduga. Esimestel ringidel ei leidnud aga Tanel oma hoogu üles ja mitmed konkurendid said temast mööda ja enamuse sõidust sõitis Leok 18. kohal. Sõidu viimasel ringil püüdis Tanel kinni Kawasaki tehasemeeskonna sõitja Lieberi ja möödus temast napilt enne finishit ning sai kirja 17. koha. Kogu sõidu oli taas esikohal Herlings, kes vaatamata ühele kukkumisele kindla võidu võttis. Cairoli lõpetas sõidu teisena ja Desalle kolmandana.

Etapi kokkuvõttes sai Leok 12 punktiga 17. koha. Etapivõidu teenis 50 punktiga Herlings. Teise koha sai 44 punktiga Cairoli ning kolmanda koha 36 punktiga Gajser. Üldarvestuses on Leok 41 punktiga 19. kohal. Liider on 241 punktiga Herlings, teisel kohal on 225 punktiga Cairoli ja kolmandal kohal 169 punktiga Febvre.

Portugalis Agueda krossirajal toimub sellel nädalavahetusel EMX250 klassi euroopa meistrivõistluste teine etapp. Täna õhtul toimunud avasõidus tegi super sõidu Karel Kutsar, kes sai kolmanda koha.

Karel tegi avasõidus väga hea stardi ja avakurvis oli ta hetkeks koguni esimesel kohal. Järgnevad kurvid aga nii hästi välja ei tulnud ja Karel langes üheteistkümnendale kohale. Sealt edasi oli ta rajal aga üks kiiremaid mehi ja ring-ringil hakkas ta kohti parandama. Sõidu teises pooles tõusis ta juba viiendale kohale ja mõned minutit enne sõidu lõppu oli Karel juba kolmas. Viimasel ringil hoidis ta kindlalt oma kohta ja sõidu lõpetaski Karel kolmandana. Esikoha võttis prantslane Mathys Boisrame, teise koha sai taanlane Mikkel Haarup.

Teises sõidus sai Karel korraliku stardi, kuid kahjuks ta kukkus avaringil ja langes viimasele kohale. Selle kukkumisega oli ta kahjuks poodiumi konkurentsist väljas, kuid Karel jätkas võitlemist, et punkte püüda. Väga porisel rajal tegi Kutsar palju möödasõite ning lõpuks suutis tõusta ta punktikohale ja lõpetada sõidu 19. kohal. Sõidu võitis taas Mathys Boisrame, teise koha sai Kevin Horgmo ja kolmanda koha Brian Moreau.

Etapi kokkuvõttes teenis Kutsar 22 punktiga 11. koha. Etapivõidu võttis 50 punktiga Boisrame, teise koha sai 36 Pocock ja kolmanda koha 29 punktiga Tropepe. Sarja üldarvestuses tõusis Kutsar 30 punktiga 13. kohale. Liider on 73 punktiga Pocock.

Allikas: MXmania.eu