Vihur Motosport alustas Eesti motoringraja meistrivõistlusi hea kiiruse ja korralike tulemustega

Laupäeval, 19. mail sõideti Pärnu külje all auto24ringil selle aasta esimene Eesti motoringraja meistrivõistluste etapp. Vihur Motosport oli esindatud nii Superbike kui Honda NSF 100 klassis.

Võistlus oli mõlemas klassis äärmiselt põnev ja tulemused korralikud. Pisut jäi kripeldama see, et reaalselt oleks Superbike klassis tulemused saanud ka paremad olla aga seda viga saab kindlasti hooaja jooksul parandada.

Superbike klassis esindasid Vihur Motosport meeskonda Martin Pärtelpoeg ja Sander Luisk. Pisut rikkus võistluse eelseid plaane reedel sadanud vihm, mis segasid sellele päeval testimist ja trenni. Laupäeva hommikul oli pandud kokku treeningsõiduks Superbike ja B1200 klassid, misläbi oli rajal kokku üle 30 sõitja. Ajasõitudeks löödi klassid siiski lahku, kvalifikatsiooni võitis Ville Valtanen, teine oli Martin Pärtelpoeg, kolmas Hannes Soomer ja neljas Sander Luisk. Pärtelpojale saadi ajasõiduks õige seade, mis erines pisut konkurentide omadest. Ta suutis tempot sõidu jooksul tõsta ja oleks olnud võimalik ka oma positsiooni viimaste ringide ajal muuta. Korraldajad olid aga valmistanud sõitjatele üllatuse, kui sõit lõppes mitte kümne vaid kaheksa ringi järel. Kuna ajamõõduga oli probleeme, siis lühendati sõite aga sel korral oli jäänud ilmselt see detail sõitjatele teatamata. Sander Luisk, kelle tsiklil olid väikesed elektroonikaprobleemid, oli neljas. Sõidu võitis Soomer Valtaneni ees.

2. sõiduks muudeti rehvirõhke ja Pärtelpoeg suutis ka siin stardi võita kuid nagu ka esimeses sõidus, möödusid temast alguses Valtanen ja Soomer. Taas hakkas ta kiirus kasvama sõidu jooksul ja sellega vähendas ka vahesid. Õnnetuseks aga kukkus Sander Luisk, ühe põhjusena võis olla ka esimeses sõidus esinenud elektroonikaprobleem veojõukontrolliga. Kuna ta alguses ei saanud ennast korralikult liigutada, läksid välja punased lipud ja sõit katkestati neli ringi enne lõppu. Hilisem kontroll näitas, et luud olid õnneks terveks jäänud ja tegu oli korraliku põrutusega. Pärtelpoeg oli selleks hetkeks jõudnud liidrikohal sõitnud Soomerile kannule aga enamat teha ei jõudnud, kuna sõit katkestati. Nii tuli leppida teise koha ja teadmisega, et võiduks vajalik kiirus oli olemas.

Vihur Academy noored võidusõitjad osalesid Honda NSF 100 klassis, kus kokku oli stardis 12 sõitjat. Ka siin klassis vähendati võistlussõidu ringide arvu, õnneks sel korral koos võistlejate teavitamisega. Nelja ringi pikkuse võistlussõidu lõpetas võitjana Hugo-Brent Freimann, kes tegi kohe alguses teistega vahe sisse. Kohtadele 2-4 käis äge heitlus kuni viimase hetkeni ja sõitjad vahetasid korduvalt kohti. Andre Köster pani lõpuks oma paremuse maksma ja edestas finišijoonel 10 sentimeetriga Karl Takki.

Vihur Motosport meeskonna järgmine start on Lätis, Madonas, kus sõidetakse 16.-17. juunil Supermoto Eesti meistrivõistluste etapid. Seal osalevad noored Vihur Academy sõitjad. Koduse motoringraja Eesti meistrivõistluste teine etapp klassidele SST/B600 ja Superbike/B1200 toimub Suure Võidusõidu raames 30.06-01.07.