Heido Havam (131), Sasha Võsa (105), Juss Maidla (134)

BucciMoto Pitbike karikasarja Kuimetsa etapi võidu napsas taas Heido Havam

Heido Havam, kes Holstre etapil pisut õlga vigastas, oli tänasel teisel etapil Kuimetsas siiski stardis ning vaatamata tehnikaprobleemidele lõpetas päeva klassis Pitbike A taas esimesena.

Esimesse sõitu läks Havam oma USA päritolu pitbike’iga, millel ta mõnda aega võistelnud ei olnud, kuid tal tuli alla vanduda Sasha Võsale (BucciMoto, Mini RC) ja Ralfs Skopansile (BucciMoto, Läti). Teiseks sõiduks laenas Havam tehnikat vanameister Mati Tagaperelt ning minekus oli kohe näha hoopis uut hoogu ning seekord ületas ta finišijoone esimesena, jättes selja taha Skopansi ja Võsa. Etapi kokkuvõttes edestas Havam võrdsete punktidega kuid parema teise sõidu tulemusega Võsa, poodiumi kolmandale astmele tõusis Skopans.

Klassis Pitbike B tuli Marnet Teichmannil (BucciMoto, Mägi Racing) esimeses sõidus küll mõne sekundiga tunnistada lätlase Janis Ozolinsi (Pitpro) paremust, kuid teises sõidus oli Teichmann esimene, jättes selja taha Olavi Villo (BucciMoto, Mini RC) ja Rolands Neilandsi (BucciMoto, Läti). Selle klassi esikolmiku moodustasid päeva kokkuvõttes Teichmann, Villo ja Ozolins.

Pitbike 35+ klassi mõlemate sõitude esikolmikud olid identsed: Romet Ahi (Pitpro, Mini RC), Gints Markovs (Pitpro, Läti) ja Raul Rammula (Pitster Pro, Mini RC).

Semi 88 ja Semi 88 Juunior startisid koos. Täiskasvanute klassis Semi 88 suutis Kristel Raba (Pitpro, Viljandi VMK) napsata esimeses sõidus liidrikoha Kaido Raualt (YCF, Viljandi VMK) ning tütarlaps lõpetas esimesena ka finišijoone. Ebaõnnestunud stardi tõttu viimaselt kohalt sõitis end kolmandaks Jüri Saluste (YCF, RedMoto Racing). Teise sõidu stardis Saluste enam ei eksinud, kuid ka Raba sai suurepärase lähte ning neli ringi kihutasid nad väga tihedalt teineteise järel. Kahjuks Raba siis kukkus ning pääses taas rajale, kui konkurendid olid juba mitu ringi läbinud. Võitlus esikohale ei olnud aga veel lahendatud, kuna Raud möödus Salustest ning ületas finišijoone esimesena. Kolmandaks tõusis selles sõidus Raul Rammula. Päeva kokkuvõttes oli klassi esikolmik Raud, Saluste ja Raba. Juuniorite arvestuses võitis mõlemad sõidud kindlalt Robin Kahu (Apollo) Henri Grünbergi (YCF, Viljandi VMK) ja Kevin Naelso (Pitpro, Viljandi VMK) ees.

Pitbike klassi sõidud jätkuvad 20. mail Türil Eesti meistrivõistluste esimese etapiga. BucciMoto karikasarja kolmas etapp pitbike’idele toimub 29. juulil Sõmerpalus.

Fotol: Pitbike A stardis Heido Havam (131), Sasha Võsa (105), Juss Maidla (134).

,