800_kivioli_start-foto-rauno_kais

Kiviõli motofestival naaseb originaalformaadi juurde

Traditsiooniliselt augustis peetav üks aasta suurimatest motoüritustest Eestis toimub esmakordselt suve esimeses pooles 16.-17. juunil. Kui paar viimast aastat kestis üritus kolm päeva, siis tänavu on see taas kahel päeval ja seda põhjusel, et festivali põhifookus jääks ürituse peamistele võistlustele, külgkorvide MM- ja quadide EM-etapile.

Kiviõli võistluse kõrget korraldustaset näitab see, et tänavu on juba üheteistkümnes aasta, kui vanal tuhamäe nõlval jagatakse külgkorvide motokrossi MM-punkte. Lisaks on startimas ka quadid, kellele on Kiviõli üritus Euroopa meistrivõistluste eelviimaseks etapiks.

16.-17. juunil on starti tulemas oma ala tippsõitjad pea 20 riigist ning tänavu on eestlastel ka kummalgi alal põhjust kõvasti kaasa elama tulla, kuna külgvankritel on startimas üle kümne aasta taas sinimustvalge korvide MM-poodiumile viinud Kert Varik koos lätlase Lauris Daidersiga ning quadidel stardib valitsev Euroopa meister Kevin Saar, kes tõusis just Poolas ka tänavu EM-sarja liidriks.

Uuenenud on veidi ka võistluse formaat laupäeval. Kui korvid alustasid mitu aastat tagasi võistlussõitudega juba laupäeval, kui peeti kvalifikatsioone, siis kuni tänaseni oli quadide kvalifikatsioon kiireimaile ringiajale. Alates sellest aastast toimub ka nendele reaalne võistlussõit, mis tähendab, et põnevaid võidukihutamisi jagub terveks päevaks.

Lisaks rahvusvahelistele distsipliinidele on Kiviõlis laupäeval stardis ka mäkketõusjad, kes jahivad krossiraja kõrval asuval järsul mäenõlval Eesti meistrivõistluste punkte ning õhtupimeduses toimub valgustatud rajal soolode öökross, mis lõpeb traditsiooniliselt vägeva ilutulestikuga.
Pealtvaatajatele on püsitatud ka suur peotelk, kus laupäeva õhtul vastutavad muusikaliste etteastete eest üks Eesti menukamaid bände läbi aja 2 Quick Start ja hetkel raadiotes üks enimmängitavamaid rockibände Up The Sky.

Pühapäev on aga ainult korvide ja quadide päralt, kuna siis toimuvad mõlema distsipliini finaalsõidud.

Kummalgi päeval saavad kõik motofestivali külalised oma perega krossisõitude vahepeal juba sel laupäeval avatava Eesti suurima kogupere elamuspargi 15 erinevat atraktsiooni nautida.

Detailne info võistlusest ja ajakavast on leitav veebilehelt www.motokross.ee.

Seikluskeskuse elamuspargi koduleht www.seikluskeskus.ee/tegevus/elamuspark/

,