Bienele Itaaliast hooaja parim tulemus

Enduro maailmameistrivõistlused jätkusid Itaalias, Trentinos, kus sõidetid viies etapp. Juunioride klassis osalenud Priit Biene RedMoto Racingust lõpetas võistluse kuuenda kohaga.

Tavalise kolme võistluspäeva asemel sõideti Trentinos vaid kaks. Esimesel oli kavas supertest ja teisel läbiti kolm korda Trento motokrossirada, neli korda endurokatset ja kaks korda “The Wall” hard-enduro katset.

Reede õhtul sõidetud supertestil oli Biene Junior-2 klassis kuues. Motokrossi MM-sarja Trento krossirajal toimunud kolme sõidu järel oli Biene oma klassi kuues ning üldarvestuses 14. kohal. Keeruliseks läksid olud endurotestil. “Konkurentidega tekkis päris suur vahe ning ma ei kohanenud lõõmanud 36-kraadise kuumusega,” ütles Biene.

Eestlase trumbiks peetaval hard-endurol suutis Biene end kätte võtta ning läbis need katsed väga hästi ja tõusis tagasi üldarvestuse 14. kohale ja Junior-2 kuuendale kohale. “Suutsin kõik endurokatsel kaotatud aja tagasi teha ja võtsin kokkuvõttes oma. Seega sain Itaaliast parimad punktid sellel hooajal,” lisas Biene. “Järgmine kord on plaanis tiitlivõistlustel startida augustis Rootsis, kus toimub Euroopa meistrisarja kolmas etapp.”

Kodune endurohooaeg jätkub 14.-15. juulil sõidetava Balti meistrivõistluste etapiga Lätis, Madonas. 11. juulil on Sõmerpalus kavas superenduro Eesti karikavõistlus.