Tanel Leok võitis kuuendat korda Sõmerpalu staadionikrossi

Eile õhtupoolikul sõideti Võrumaal Sõmerpalus tuhandete pealtvaatajate silme all juba üheteistkümnendat korda rahvusvaheline staadionikross Väino Leoki karikale. Õhtu lõppedes sai Tanel Leok suurt ja rasket vanaisa rändakarikat taeva poole tõsta juba kuuendat korda.

MX1 klassi avasõidus võttis esikoha Harri Kullas (Husqvarna, Pärnu MC), kes asus liidriks avaringil. Teiseks tõusis lõpuks kvalifikatsiooni kiireim Tanel Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kes möödus sõidu viimases osas oma lätlasest tiimikaaslasest Matiss Karrost.
Teist sõitu alustas kõige paremini Leok, kes tegi aga liidrikohal sõiduvea ning langes mitu kohta. Seejärel oli Karro kord sõitu juhtida, mida ta tegi mitu ringi, kuniks Kullas ta kätte sai ja temast ka möödus. Leok tõusis marulist tempot tehes Kullase taha teiseks ning mehed pakkusid viimasel ringil pealtvaatajatele korraliku duelli, milles jäi seekord peale Kullas. Karro ületas lõpujoone kolmandana.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis MX1 klassis seega Kullas maksimaalse 50 punktiga, teine oli Leok (44 p) ja kolmas Karro (40 p).

MX2 klassi mõlemas sõidus võttis kindlad võidud Karel Kutsar (KTM, Estonian Express Racing Team), kus talle järgnesid kummaski Hardi Roosiorg (KTM, Sahkar Racing) ja Meico Vettik (KTM, KTM Racing Estonia).
Samades sõitudes osalenud MX125 klassis oli esikolmik päeva lõpuks Jörgen-Matthias Talviku (Yamaha, Pärnu MC) ning Sõmerpalu Motoklubi sõitjad Henry Vesilind (Husqvarna) ja Allar Pent (Yamaha).

85cc klassis võttis mõlemast sõidust võidud Martin Michelis (KTM, RedMoto Racing), kellele järgnesid kokkuvõttes Mikk Martin Lõhmus (KTM, PMC Addinol Honda Racing) ja lätlane Janis Kubulins (Husqvarna).
Noortega koos rajal olnud naiste kiireim oli venelanna Lybov Leontyeva (Yamaha), kes on Sõmerpalus juba lapsest saadik võistlemas käinud. Teise koha sai tänavu Teele Raja (Honda, HRC Eesti Racing Team) ja kolmanda Liisi Kurusk (KTM, Kagu MK).

Klassis 65cc ei leidunud kummaski sõidus vastast Romeo Pikandile (KTM, Viljandi VMK), kes võttis kaks kindlat võitu. Teiseks tuli kokkuvõttes Mark Peterson (KTM, Valga MK) ja kolmandaks Kaspar Uibu (Husqvarna, Sõmerpalu MK).

50cc sõitudes läksid võidud Leetu Eimantas Čepulisele (KTM), poodiumi teisele astmele tõusis Aigar Leoki poeg Lucas (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ja kolmandale astus Marten Raud (KTM, Viljandi VMK).

Kõige pisematel 50PW/Mini jättis võidu koju Sõmerpalu MK sõitja Sebastian Klooren (Husqvarna), teise koha sai Edvin Jürgen (Husqvarna, Viljandi VM) ja kolmanda Romet Jundas (KTM, KTM Racing Estonia).

Hobby klassis võidutses samuti koduklubi Timmo Mõts (Yamaha), kellele järgnesid tiimikaaslane Priit Palatu (KTM) ja Marttin Poljakov (KTM, Kagu MK).

Sääreväristajate Open klassis läks kaksikvõit Lätti, kui parimaks osutus Renars Karro, kes edestas Ainars Karrot ainult 0,1 sekundiga. Eestlaste parim oli end kolmandaks sõitnud Heido Havam. Säärude klassis oli esikolmik Rando Laane, Marleen Valdas ja Toivo Ilves.

Võidusõidud lõpetas traditsiooniline Superfinaal, kus osalesid MX1, MX2 ja MX125 parimad sõitjad. Stardist said kõige paremini minema Leok ja Karro, kes heitlesid esimesed ringid esikohale, kuid Leok suutis olukorda kontrollida ja võttis lõpuks kindla võidu. Kullas püüdis alguses Karrot kätte saada, kuid lätlane vigu ei teinud ja nii rahunes ka nende olukord, kus Karro ületas lõpujoone teise ja Kullas kolmandana.
Päeva lõpetasid trikihüppajad soomlased Sebastian Westberg ja Arttu Mielityinen, kes pakkusid kohale tulnud publikule ohtralt peadpööritavaid õhulende.

Enamus Sõmerpalus osalenud Eesti, Läti ja teiste riikide sõitjaid on juba stardis laupäeval Kiviõlis peetaval Eesti meistrivõistluste kolmandal etapil.

Sõmerpalu rahvusvahelise staadionikrossi Väino Leoki karikale võitjad läbi aegade:
2008 Tanel Leok
2009 Antonio Cairoli
2010 Antonio Cairoli
2011 Evgeny Bobryshev
2012 Evgeny Bobryshev
2013 Evgeny Bobryshev
2014 Tanel Leok
2015 Tanel Leok
2016 Tanel Leok
2017 Tanel Leok
2018 Tanel Leok