Motoringraja EMV etapp toimus keerulistes tingimustes

Laupäevane ilm tõotas suurepärast võidusõitu. Õhutemperatuur näitas ligi 25kraadist sooja ja asfalt suurepärane, kuid kui algasid kvalifikatsioonisõidud, pöördud taevas otustavalt tumedaks. See tähendas üht, kohe hakkab sadama ja meil on tegemist vihmasõitudega.

Mitmed sõitjad kvalifikatsioonisõitu tegema ei läinud ja lootsid selle peale, et võistlussõitudeks on vihm möödunud ja asfalt kuiv. See tähendanuks mittesõitjatele viimastelt kohtadelt startimist. Paraku nii ei läinud ja ilmataadil oli varuks veel üllatusi. Vahetult ette Superbike ja B1200 võistlussõitu jõudis kohale korralik äike koos suure sajuga. Starti lükati edasi, sest kallas nagu oavarrest ja rada vajas kohtunike poolt ülevaatamist. Peale kümmneminutilist ootamist otsustati ikkagi alustada võistluspäevaga ja selleks ajaks olid kõik, kes starti soovisid tulla, vahetanud slick rehvid vihmarehvide vastu. Loomulikult sellised olud löövad “kaardid” sassi ja kindlasti avaneb võimalus sellisel sõitjal, kes ehk kuival rajal väga kiire ei ole. Superbike ja B1200 ühistart kujunes väga põnevaks, sest kohe hakkas liidergrupp teistest eralduma. Sinna kuulusid Ville Valtonen, Aivar Osa, Hannes Soomer ja Toomas Tomson. Kui Valtonen läks kiiresti omateed, siis teise ja kolmanda kohapeale käis kõva võitlus. Poolel võistlusmaal sai Aivar Osa Soomerist mööda ja hakkas ka kohe vahet kasvatama. Põnev duell aga jätkus Soomeri ja Tomsoni vahel. Mõned ringid enne lõppu suutiski Tomson kolmandaks tõusta, kuid viimast sõna ei olnud veel Soomer öelnud. Kui oli käsil viimane ring, tegi Soomer otsustava möödumise ja tõusis kolmandaks. Tomson küll üritas veel, kuid paraku tuli lõpuks leppida ikkagi neljanda kohaga. B1200 võidu võttis Jaanus Saarma, teiseks sõitis ennast Gunnar Ilma ja kolmandaks Kristian Vaarmann.

Superstock 600 ja B600 sõit jäi paraku väga lühikeseks, sest teise ringi lõpus kukkus Soome võidusõitja Vertti Takala, kes pidas esimestel ringidel kõva duelli esikoha nimel Mihkel Osulaga, kuid kuna kukkumisjärgselt sattus õli rajale, siis paraku peatati võidusõit punase lipuga. Õli korjamine märjalt rajal võttis väga palju aega ja seetõttu kordustarti enam ei tulnud, ning Superstock 600 ja B600 klassidele punkte sellelt võistluselt anda ei saanud.

Kogu päeva üheks põnevamaks ja dramaatilisemaks sõiduks kujunes noorte Honda 100 NSF võidusõit, kus kokku oli stardis 9 võistejat. Kohe stardist sai kõige paremini minema Hugo Brent Freiman, kes läks võistlust juhtima. Teiselt kohalt startinud Sven Martin Merivälja jäi stardis pisut magama, kuid suutis oma koha teisel rinil tagasi võtta. Kuni viimase ringini sõitsid Freiman, Merivälja, Fred Erik Merivälja ja Karl Takk sisuliselt ratas-rattas. Viimasel ringil möödus Karl Takk Fred Erik Meriväljast tõustes kolmandaks, nii ka sõit lõpetati. Freiman esimesena, Sven Martin Merivälja teisena, Karl Takk kolmandana ja Fred Erik Merivälja neljandana, siis aga sekkusid kohtunikud. Kuna Hugo Brent Freiman oli teinud valestardi ning tema ajale lisati 20sekundit, siis muutus ka paremusjärjestus. Sven Martin Merivälja esimene, Karl Takk teine, Fred Erik Merivälja kolmas.

Loomulikult käisid rajal ka külgvankrid ja võib öelda, et nende sõitu segas märg rada kõige vähem. Kolma ratast on ikka parem kui kaks. Siin ei olnud vastaseid meie esipaaril Eero Pärm – Mairon Meius´ele, kes kindlalt soome ekipaaźide ees võidu võtsid.

C-klassi kaks parimat kohta läksid Lätimaale ja võitjaks osutus Andris Ozols. Meie parimana sai Germo Blank kolmanda koha.
Vihur Rahvaliiga kolm parimat kohta kuulusid eestlastele. Võitis Jarmo Kivi, teise koha sai Kaido Rebane ja kolmandaks sõitis Danel Udu.

Retro klassi ehk kõige väärikamad sõitjad, kes paljud olid tulnud kohale Soomest ei soovinud mitmed starti minna. Sellel on oma põhjus, sest vanadel retro tsiklitel puuduvad spetsiaalsed vihmarehvid ja sõidetakse samade rehvidega, millega kuival asfaltil. Ometi ei morjendanud see Eesti võidusõitjaid ja meie oma meestele tuli konkurentsi pakkuma ainult üks Soome esindaja. Paraku võitu koju tuua ei õnnestunud. Peeter Koval tegi küll hea sõidu, aga reeglite vastu eksimine tõi talle karistuse ja langetas teiseks. Nimelt möödus Peeter kollaste lippude alas konkuendist ja see on reeglitega keelatud. Seega võit ainsale Soome sõitjale Jouko Nieminenile, teise koha sai Koval ja kolmanda Urmo Kadakas.

Järgmine EMV etapp peetakse 4-5.08 Soomes Alastaro ringrajal.