960-prants(10), patrick(22)

SuperMoto meistrivõistlused jätkuvad kahepäevase üritusega Aravetel

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Aravete kardirajal Sivitrans Eesti SuperMoto meistrivõistluste eelviimased etapid. Et võistlus sõitjatele ja pealtvaatajatele huvitavam oleks, siis sõidetakse laupäeval raha ühes ja pühapäeval teises suunas ning lisaklassina kihutavad Aravetel ka külgvankrid.

Aravetel on kohal kõik Eesti ja lähinaabritel parimad sõitjad, kes meistritiitleid ja karikaid tänavu jahtimas. Nii on kiireimas S1 klassis rajal Eesti parimad Patrick ja Prants Pals, Soomes elav eestlane Eero Madisson, soomlased Sami Salstola, Sami Uutela jt., Venemaa kiireim sõitja Alexander Latyshev jpt.

Nagu eelpool mainitud sõidetakse laupäeval rada ühte pidi ning võistluse põnevamaks tegemiseks kihutatakse pühapäeval aga laupäevale vastupidises suunas. Lisaks traditsioonilistele masinaklassidele on Aravetel rajal ka külgvankrid, kes pakuvad kohalolijatele kindlasti palju atraktiivset sõitu.

Treeningsõidud algavad Aravetel mõlemal hommikul kell 9:00, kvalifikatsioonide algus on 10:30 ja esimene start antakse 12:30, kui rajale lähevad S4 klassi sõitjad. Kõikides klassides toimub kaks starti ja võistluspäev lõpeb kell 16:25 SuperQuadide teise sõiduga.

Kiireimas klassis S1 on sarnaselt eelmistele hooaegadele rahalised auhinnad väärtusega I koht 200 €, II koht 100 € ja III koht 50 €.
Klassidele SM50, SM85, S3, S4, Open ja SuperQuad panevad auhinnad välja järgmised firmad: Sivitrans, Tridens, Harley-Davidson, Recticel, Aknasepad, MRA – Laudotois, A Le Coq, Castrol, StreetMoto, Nordic Smart Homes, www.gd.ee, Imago Auto, Flameko, Ramo, VPE, Kreston Ehitus, Autoekspert, Addinol, Monster Energy ja Saare Fishexport.

Lisainfo ajakava ja sõitjate nimekirja kohta leiab lehelt www.msport.ee/events/supermoto-emv-iv-ja-v-etapp-2018/

,