Martin Pärtelpoeg ESTGP_Edgar Seemendi

Vihur Motosport meeskonnale Suurelt Võidusõidult positiivsed muljed

Laupäeval, 30. juunil sõideti auto24ringil rahvusvahelise ringrajavõistluse Suur Võidusõit käigus esmakordselt ka Eesti motoringraja meistrivõistluste etapp klassidele Superbike, B1200, Superstock 600 ja B600.

Vihur Motosport startis võistlustele kolme sõitjaga – Superbike klassis Martin Pärtelpoeg, Superstock 600 klassis Kaiko Kolkanen ja B1200 klassis Taavi Nahko. Toimunud võistlus oli kindlasti üks parimaid, mis viimastel aastatel korraldatud ja sellises õhkkonnas oli hea võistelda.

Martin Pärtelpoeg oli olukorras, kus pidi harjuma uue tsikliga, kuna tema võistlusratas oli müüdud. Õnneks tuli appi Aarne Jõgimaa, kes andis kasutada selleks võistluseks oma tsikli. Yamaha R1 tsikliga oli vaja kiirelt harjuda, õnneks on Vihur Motospordil varasemast sellise tsikliga kogemus ja info olemas. Uut ratast jõuti testida kolmapäeval ja neljapäeval, reedel olid kavas juba treeningud ja ajasõidud. Ajasõidus olid märjal rajal ja Pärtelpoeg sai kirja teise aja ning vihmane rada oli talle üsna sobilik ning loodeti ka võistlussõitudeks märga rada.

Seda paraku ei juhtunud ja tuli hakkama saada kuivemal pinnasel. Pärtelpoeg võitis mõlemad stardid, kuid siis pääses mööda suurte rahvusvaheliste kogemustega Hannes Soomer. Esimeses sõidus oli inimliku vea tõttu peale jäänud nö prooviseadistus, millel jõudu vähem ja nii ei õnnestunud Soomerile korralikku vastupanu avaldada. Teises sõidus oli hoog juba parem ja võimalus ka rünnata. Paraku lõppes sõit oodatust varem, seda punase lipu tõttu. Kuigi loodeti sellest võistlusest pisut enamat, võib kahe teise kohaga Soomeri järel rahule jääda, sest suudeti kodus Hannes Soomeri elu pisut keerulisemaks teha.

Kaiko Kolkanen polnud samuti vahepeal palju sõitnud, kuid sellise võistluse puhul ei olnud mõtteski eemale jääda. Mõlemas sõidus oli tal konkurendiks soomlane Niko Kömi, esimeses oli parem Kolkanen, teises aga surus oma tahtmise peale Kömi.

Taavi Nahko oli tagasi rajal peale 1,5 aastast võistluspausi ja sõit oli alguses tiimijuhi Marko Rohtlaane sõnul kandiline ja toores aga mees harjus kiirelt raja ja tsikliga ning näitas kiiret arengut. Mõlemas sõidus oli ta oma klassi kuues.

“See oli kokkuvõtvalt hea nädalavahetus ja teame, mida peame tegema, et olla paremad. Kogu tiimi poolt meie tänusõnad Suure Võidusõidu korraldajale, rahvast oli palju ja korraldus suurepärane. Sellised võistlused panevad ka teised korraldajad pingutama ja ootame juba uut aastat, et samal võistlusel osaleda,” võttis tiimijuht Rohtlaan nädalavahetuse kokku.

Eesti meistrivõistlused jätkuvad 14. juulil, kui rajal on juba kõik Eesti meistrivõistluste klassid.

, ,