MMM toimub esmakordselt Pärnu Lennuvälja Motopargis

MMM ehk maakeeli “XII Mehaanikute Mitteametlikud Maailmameistrivõistlused” ja nende sõprade üleriigilised meistrivõistlused toimub tänavu 7. ja 8. septembril ning seda esimest korda ürituse ajaloos Pärnu Lennuvälja Motopargis.

MMM-i eesmärk on läbi ajaloo olnud pakkuda kord aastas motomehaanikutele ja teistele motokrossi/enduro huvilistele võimalust panna proovile oma motokrossi või enduro sõiduoskused ja ning pingevabas keskkonnas võistelda teiste omasugustega.

2018 aasta MMM kestab kaks päeva ning võistlemine algab juba reedel, kui toimub endurovõistlus, kus saavad osaleda nii endurotsikli kui ka tavalise krossitsikli kasutajad ehk siis võistlus on avatud kõikidele soovijatele. Laupäev on aga läbinisti motokrossi päralt ning lisaks individuaalsetele võidukihutamistele toimub ka üks meeskondlik arvestus ja seda Kunnide klassis, kus saaavad osaleda TOP 200 A/B/C/D/E, Enduro – E1, E2, E3, Seenior 40+, Hobby, Jun. klassides sõitvad sõitjad, aga tingimusel, et neil on meeskonnakaaslane ükskõik, millisest MMM klassist. Arvestus käib meeskonna põhiselt (Kunnide klassi tulemus + MMM klassi sõitja tulemus) ning Kunnide klassis eraldi arvestust ei toimu.
Päeva lõpetab aga eraldi esmakordselt peetav meeskonnasõit, kus osaleb ühes võistkonnas 1 MMM klassi sõitja ja 1 sõitja Supermänid, Kärnatajad, Naised või Kunnide masinaklassist. Iga sõitja teeb konkreetse arvu ringe ja siis toimub boksialas sõitjate vahetus, täpsema info võistluse kulgemise kohta leiab võistluse juhendist.

Kes millises klassis osaleda saab ning mis osalemine maksab, selle kohta saab detailse info juba võistluse juhendist.

Kõiki võistlejaid autasustatakse MMM-i meenega, mille iga osaleja saab anduri tagastamisel. Lisaks premeeritakse paljusid osalejaid läbi fortuuna erinevate auhindadega. Publik ja žürii autasustab traditsiooniliselt eraldi ka parimat kostüümi, kus arvesse lähevad kõikide masinaklasside võidusõitjad, kellel on kaasaegsete sõiduriiete asemel kostüüm või endisaegsed sõiduriided, millele lisab boonust õhkjahutusega sõiduriist. Parim kostüüm valitakse žürii ja publiku koostöös terve võistluspäeva vältel.

Treening tippsõitjatega

Et rajaga tutvuda ning võistluseks paremini valmis olla, toimub esimest korda MMM-i ajaloos treening Eesti tippsõitjatega, kes siis näitavad õigeid sõiduvõtteid ning trajektoore, kuidas Pärnu rajal kõige paremini toime tulla. Sõitjaid juhendavad 3 tippmeest, kus igal ühel on konkreetne rajalõik, millel juhendamine toimub. Treening toimub reedel 7. septembril kella 12st 16ni.

MMM-i korraldajad soovitavad kohale tulla juba reedel, et osaleda treeningul ja enduuros ning vältida laupäeva hommikul pikka järjekorda registreerimisel. Pärnu Lennuvälja Motopargis avatakse väravad reedel kell 11:00. Welcome telgis toimub nii registreerimine ja tehniline kontroll ning seda kella 11st 17ni.

Igale võistlejale on ettenähtud kaks pääset, ülejäänud peavad ostma pileti. Päevapilet maksab 10€ ja kõikide piletiostnute vahel loositakse auhindu!

Rada on treeninguteks avatud kuni 30.08.2018 õhtuni, täpsem info: Jüri Makarov 553 1199.

Juhendi, kus on kirjas ajakava, masinaklassid ja muu oluline, asub veebilehel https://msport.ee/events/mmm-2018/, kus saab ka kohe end võistlustele registreerida.