Tanel Leok teenis Šveitsi MM-etapil 14. koha

Motokrossi maailmameistrivõistluste 16. etapp toimus lõppenud nädalavahetusel Šveitsis. MXGP klassis tegi väga ilusa võistluse A1M Motorsport meeskonna sõitja Tanel Leok, kes etapi kokkuvõttes sai 14. koha. Järjekordse etapivõidu võttis Jeffrey Herlings. MX2 klassis oli parim Jorge Prado.

MXGP klassi avasõidus takerdus Tanel Leok stardikurvis ees kukkunud sõitjate taha ja ta pidi sõitu alustama kolmandast kümnest. Leok suutis rajal aga väga korralikku kiirust näidata ja varsti oli ta juba punktikohal. Viimastel ringidel pidas Leok maha kõva lahingu kodurajal sõitnud Guillodiga ning tal õnnestuski viimasele ringile minnes šveitslasest mööduda. Finishisse tuli Leok 17. kohal. Sõidu võitis Herlings, teise koha sai Desalle ja kolmanda koha Febvre. Sõidu keskel kolmandat kohta hoidnud Cairoli tegi sõiduvea ja kukkus ning lõpetas sõidu alles kaheksandal kohal.

MXGP klassi teises sõidus tegi Tanel Leok korraliku stardi ja ta oli esimestel ringidel top 15 piiril. Raskel ja tehnilisel rajal tundis Leok ennast nagu kala vees. Mida ring edasi, seda paremaid ringiaegu Tanel suutis välja sõita. Poole sõidu ajal oli Leok tõusnud juba kaheteistkümnendale kohale. Viimastel ringidel suutis ta kinni püüda ka Evgeny Bobryshevi, kuid kahjuks sai sõit enne läbi kui Tanel rünnata jõudis. Finishisse tuli Leok kaheteistkümnendana, mis on tema selle hooaja parim tulemus sõidus. Stardi järel asus liidriks Desalle, talle järgnesid mitme ringi jooksul Herlings ja Febvre. Kohe kui Febvre üritas Herlingsist mööduda pani hollandlane teise käigu sisse ja tõusis liidriks ning sõitis teistel eest ära ja võttis kindla võidu. Febvre lõpetas sõidu teisena ja Gajser kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis Leok 13 punktiga 14. koha. Etapivõit läks 50 punktiga Herlingsile. Teise koha sai 42 punktiga Febvre ja kolmanda koha 40 punktiga Desalle. Sarja kokkuvõttes on Leok 102 punktiga 19. kohal. Ülikindel liider on 733 punktiga Herlings.

MX2 klassi avasõidus tegi Hardi Roosiorg korraliku stardi ja ta pääses kohe top 20 sisse. Enamuse sõidust võitleski Hardi selle nimel, et punktidel lõpetada. See tal ka õnnestus kui ta jõudis finishisse 19. kohal. Sõiduvõidu nimel võitlesid Prado ja Jonass. Prado pääses stardist ette, kuid sõidu keskel pääses Jonass temast mööda. Prado küll suutis Jonassi tuule püsida, kuid võidu võttis ikkagi Jonass. Teisena lõpetas Prado ja kolmandana Covington.
MX2 klassi teises sõidus tegi Roosiorg taas ilusa stardi ja avaringil oli ta viieteistkümnenda koha piirimail. Seejärel andis ta mõned kohad küll ära, kuid kiirus oli hea võimalus taas 15 sisse tõusta olemas. Kahjuks Hardi aga sõidu keskel kukkus ja ta langes punktikohalt välja. Korraliku lõpuga suutis ta lõpuks 18. kohale tõusta. Stardist asus sõitu juhtima Prado ja tugeva algusega suutis ta teistega kohe vahe sisse teha. Sõidu lõpus püüdis Jonass ta küll korraks kinni, kuid see oli ka kõik. Prado võitis sõidu Jonassi ja Lawrence´i ees.

Etapi kokkuvõttes teenis Roosiorg kuue punktiga 20. koha. Etapivõidu sai 47 punktiga Prado, teine oli 47 punktiga Jonass ja kolmas 36 punktiga Lawrence. MX2 klassi üldarvestuses on Roosiorg 34 punktiga 29. kohal. Liidrina jätkab Prado, tema edu Jonassi ees on 28 punkti.

Jörgen-Matthias Talviku 20.

Šveitsis sõideti ka EMX125 klassi Euroopa meistrivõistluste eelviimane etapp, kus osalesid Jörgen-Matthias Talviku ja Henry Vesilind. Talviku tegi laupäeva õhtul toimunud avasõidus korraliku stardi ning avaringidel oli ta kolmeteistkümnendal kohal. Sõidu lõpuni Talviku siiski seda kohta hoida ei suutnud ja mõned konkurendid pääsesid temast mööda. Finishisse jõudis Talviku 15. kohal. Sõidu võitis prantslane Tom Guyon, teise koha sai Talviku meeskonnakaaslane hollandlane Rick Elzinga ning kolmanda koha itaallane Mattia Guadagnini.

Pühapäeva hommikul toimunud teine sõit hakkas Talvikul taas üsna korraliku stardiga ja ta võttis avaringil sisse koha top 10 seljataga. Väga porisel rajal Talviku ennast hästi ei tundnud ja ta hakkas sõidu jooksul kohti ära andma ning langes varsti punktikohalt välja. Raja lõikamise tõttu tühistati lõpuks Talviku tulemus üldse ära ja kohta kirja ta teisest sõidust ei saanudki. Sõidu võitis itaallane Mattia Guadagnini, teise koha sai prantslane Tom Guyon ja kolmanda koha hollandlane Kjell Verbruggen.

Henry Vesilind kahjuks finaalsõitudesse ei pääsenud.

Etapi kokkuvõttes sai Talviku kuue punktiga 20. koha. Etapivõidu teenis 47 punktiga Guyon, teise koha sai 45 punktiga Guadagnini ja kolmanda koha 40 punktiga Elzinga.

Allikas: MXMania.eu