aksel-partelpoeg-39-foto-rauno-kais

Martin Pärtelpoeg osaleb SuperMoto EMV finaaletapil venna tsikliga

Laupäeval sõidetakse Tabasalus Sivitrans SuperMoto Eesti meistrivõistluste viimane etapp, kus üllatusesinejana läheb rajale ka üks Eesti parimaid motoringrajasõitjaid Martin Pärtelpoeg ja seda vend Akselilt laenatud tsikliga.

Martin Pärtelpoeg saabub laupäevasele võistlusele otse hommikuselt Rootsi laevalt, kuna ta teenib viimasel ajal leiba mainitud kuningriigis. Noormees otsustas SuperMoto finaaletapile osalema tulla ning seda üpris huvitava ideega. Kui ringrajal taltsutab noormees suurt ja võimast superbike tsiklit, siis laupäeval on tema võistlusmasinaks noorte SM85 klassis osaleva vend Akseli (pildil nr 39) kasutatav Husqvarna 85cc väike tsikkel. Vanem Pärtelpoeg võistleb Tabasalu kardirajal selle tsikliga ainult asfldiosal võistlevas klassis S4 ning vastutasuks annab ta väikevennale SM85 klassis sõitmiseks enda vanad ringrajarehvid, millega Aksel saab veel edukalt SuperMotot sõita. S4 klassis saab seega näha väga huvitavat võistlust, kus Pärtelpoeg võistleb oma 85se tsikliga kordades suurema mootorimahuga masinatel osalevate konkurentidega.

Aksel Pärtelpoeg tõusis SM85 klassis tänu eelmistele Aravete etappide esikohtadele enne viimast etappi Tabasalus Eesti meistrivõistluste liidriks, kus tema peamine konkurent on kiire Venemaa poiss Ivan Mosin. Tabasalus peetakse ühtlasi ka Läti meistrivõistluste finaaletapp ning seal edestab Mosin omakorda Pärtelpoega, mis tähendab, et finaaletapil on oodata kahe noore sõitja tõsist duelli.

Treeningsõidud algavad Tabasalus laupäeval kell 9:00, kvalifikatsioonide algus on 10:30 ja esimene start antakse 12:30, kui rajale lähevad S4 klassi sõitjad kelle hulgas ka Martin Pärtelpoeg.

Lisainfo ajakava ja sõitjate nimekirja kohta leiab lehelt www.msport.ee/events/supermoto-emv-vi-etapp-2018/

,