tabel-leok-foto-rauno-kais

Tanel Leok Belgia MM-etapil 14.

Motokrossi maailmameistrivõistluste viieteistkümnes etapp peeti läinud nädalavahetusel Belgias kuulsal Lommeli krossirajal, kus toimusid ka EMX250 ja EMX125 Euroopa meistrivõistluste etapid. MM-arvestuses tegi parima tulemuse Tanel Leok ja EM-klassides Karel Kutsar.

MXGP klassi kvalifikatsioonisõidus sai Tanel Leok 19., Harri Kullas (mõlemad Husqvarna) 21. ja Gert Krestinov (Honda) 26. koha. Esimeses finaalis ületas Leok lõpujoone 14. kohal, Kullas oli seekord 22. ja Krestinov 27. Teises sõidus oli Leok 15. ja Kullas 18., Krestinov pidi sõidu pooleli jätma. Mõlemad sõidud võitis MM-liider hollandlane Jeffrey Herlings (KTM) tiimikaaslase itaallase Antonio Cairoli ees. Kahe sõidu kokkuvõttes järgnes neile sõitudes neljandana lõpetanud inglane Max Anstie (Husqvarna). Leok oli 14. ja Kullas 20., MM-liider on Herlings, Leok on 20. ja Kullas 28. kohal.

MX2 klassis sai Hardi Roosiorg (KTM) kvalifikatsioonisõidus 19. koha. Esimeses sõidus ületas ta lõpujoone 19. ja teises 15. kohal ning sai kahe sõidu kokkuvõttes 17. koha. Etapi esikolmiku moodustasid hispaanlane Jose Prado (KTM), ameeriklane Thomas Covington ja taanlane Thomas Kjer Olsen (mõlemad Husqvarna). MM-i liidrina jätkab Prado, Roosiorg on 30.

EMX250 klassi Euroopa meistrivõistluste klassis näitas head hoogu Karel Kutsar (KTM), kes tegi ajasõidus enda grupi kiireima ringiaja. Esimeses sõidus oli ta küll 15., kuid teises tänu tugevale sõidule 5., mis andis talle etapi kokkuvõttes 7. koha. Etapi võitis inglane Mel Pocock (Husqvarna) prantslase Maxime Renaux ja hollandlase Joan Van De Moosdijki (mõlemad Yamaha) ees. EM-sarja liider on Lommeli 5., prantslane Mathys Boisrame, Kutsar on tabelis 13.

EMX125 klassis näitas Meico Vettik (KTM) enda grupi kvalifikatsioonis kiireimat ringiaega ja teises grupis osalenud Jörgen-Matthias Talviku (Yamaha) oli 20. ning pidi finaalidesse pääsemiseks lohutussõidus osalema, kus ta oli 2. Vettik alustas esimest finaalsõitu hästi olles kindlalt esikuuiku piirimail, kuid siis ta ei suutnud ees kukkunud konkurendist mööda hüpata ning maandus otse viimase tsklisse peale mida kukkus ja murdis käeluu. Talviku tegi tubli sõidu olles 10., kuid teises tuli 21. koht, mis andis talle kokku 16. koha. Etapi võitis itaallane Mattia Guadagnini rootslase Filip Olssoni (mõlemad Husqvarna) ja kaasmaalase Andrea Bonacorsi (KTM) ees. EMX125 sarja liider on Lommelis 5. koha saanud prantslane Thibault Benistant, Vettik on tabelis 16. ja Talviku 23. kohal.

Maailmameistrivõistlused jätkuvad 19. augustil Šveitsis Frauenfeldis, kus on stardis ka EMX250 ja EMX125 klassid.

,