Eero Pärm ja Mairon Meius võitsid meistritiitli

Pärnus Auto24ringil 1. septembril sõidetud Eesti ringrajasõidu meistrivõistlustel kindlustas Eesti külgvankripaar Eero Pärm ja Mairon Meius endale tänavuse meistritiitli.

Enne viimast etappi oli punktiseis põnev, kuna võrdsete punktidega jagati esikohta värskete Soome meistrite Markku Artiola ja Kasper Arokiviga. Päev varem toimunud treeningpäeval soomlasest korvimees Arokivi eksis kiires paremas kurvis ja kukkudes murdis randme ning vajas arstiabi, mistõttu Artiola oli sunnitud võtma korvi kaasmaalase Arto Pöyhöneni.

Laupäeval oli stardis kaheksa külgvankrit. Eelsõitudes näitasid Pärm ja Meius head minekut ning võidusõidule starditi esimesest stardiruudust. Esimene start ebaõnnestus ja esimesse kurvi jõuti kolmandana, kuid järgnevate ringidega pandi oma koduraja eelis maksma ning kaheksaringiline võidusõit võideti koos isikliku ringiaja parandusega. Eestlastele järgnesid Timo Kallio/ Jere Nuppola ning Artiola/Pöyhönen.
Teine sõit algas sarnaselt esimesele, kui stardist kaotati koht ning esimeses kurvis toimus kokkupõrge, mille võttis vastu korvimees Meiuse selg. Kolmandal ringil saadi aga vastasest mööda ja kasvatati edu ning ületati lõpujoone taas esimesena. Artiola/Pöyhönen olid seekord teised ja Kallio/ Nuppola kolmandad.

Eriliseks tegi võidu fakt, et Pärm/Meius võistlesid 600 kuubikulise mootoriga, kuid vastased kasutasid 1000 kuubikulisi.
„Hooaeg on kulgenud, kui ameerika mägedel ning mitu sõitu on lõppenud kahjuks mitte parima võimaliku tulemusega. Edukad oleme olnud niisketes rajaoludes, kui mootori võimsus niivõrd tugevalt maksvusele ei pääse,“ rääkis Pärm. „MM-esitustega suve algusest pole põhjust rahul olla, aga suve lõpuks oleme saanud enda kuuesajase natukegi paremini liikuma ning ise oleme uue mootoriga harjunud ja harjutanud. Tööd mootori arendamisel on aga veel palju teha. Kuigi Eesti hooaeg on läbi, valmistume MM etapiks Saksamaal Oscherslebenis, mis toimub 6. oktoobril.“