Vihur Motosport lõpetas tänavuse motoringrajahooaja hõbemedaliga

Laupäeval, 1. septembril sõideti auto24ringil selle aasta viimane Eesti motoringraja meistrivõistluste etapp. Vihur Motosport meeskonna jaoks oli tänavu tegu keerulisema hooajaga ja seda suurem oli heameel klassis Superbike Martin Pärtelpoja poolt võidetud hõbemedali üle. Teine positiivne noot sellest aastast oli kindlasti Vihur Academy noorte sõitjate areng ja osalejate arvu kasv, viimasel etapil osales Honda NSF 100 klassis rekordiline 14 sõitjat.

Hooaja algul oli Vihur Motosport meeskonna üheks eesmärgiks klassis Superbike meistritiitel. Paraku tekkis hooaja keskel olukord, kus meeskond pidi ühe tsikli maha müüma ja seetõttu jäi Martin Pärtelpojal üks Soomes sõidetud etapp vahele. Nii ei saanud ta võidelda tiitli nimel. Viimasel etapil oli ta rajal taas BMW tsikliga, trenniaeg jäi paraku lühikeseks ja nii ei saadud tsiklit päris õigesse seadesse. See väljendus selles, et tsikli veojõukontroll seadistati liiga tundlikuks, mistõttu see ka mõnel korral sirgel veel töötas. See loomulikult sõitu positiivselt ei mõjutanud ja Pärtelpoeg lõpetas esimese sõidu teisel kohal, kaotades sõidu võitnud Hannes Soomerile pea 10 sekundiga. Teiseks sõiduks tehti muudatused ja Pärtelpoeg suutis juba Soomerile nö kanna peale astuda. Võiduks aga sel korral MM-sarjas sõitva Soomeri vastu kiirust ei olnud ja kaotus oli finišijoonel 5,4 sekundit. Hooaja kokkuvõttes kuulus Pärtelpojale meistriks tulnud Soomeri järel hõbemedal.

“Kindlasti oli see meile raskem hooaeg kui eelmine. Martin ei saanud töökohustuste tõttu alati nii palju sõita, kui oleks tahtnud ja hooaja keskel pidi ta sõitma ka erinevate tsiklitega. Arvestades kõike seda, tegi ta väga tugeva hooaja ja Hannes Soomeri vastu pole lihtne sõita. Õnnitlused loomulikult ka Hannesele, temaga on meie sõitjatel end hea võrrelda,” rääkis tiimipealik Marko Rohtlaan.

B1000 klassis esindas Vihur Motosport värve Taavi Nahko, kes näitas väga head kiirust ja kohad tiheda konkurentsiga klassis olid kuues ja seitsmes.

Vihur Academy noored sõitjad kihutasid Honda 100 NSF klassis. Sõitjad on kahe ja poole aastaga teinud väga korraliku arengu ja osalejaid oli viimasel etapil rekordarv – 14. Sõidu võitis Hugo-Brent Freimann, teine oli Fred Erik Merivälja ja kolmas Sven Martin Merivälja. Eesti karikavõitjaks tuli Hugo-Brent Freimann.

“Noorte üle on mul väga hea meel. Nende tase on korralikult tõusnud ja Soomes võistledes suutsime juba ka kohalike sõitjatega kõrgeimate kohtade peale võidelda. Nii nagu oli viimasel etapil stardis palju noori, oli rohkelt osalejaid ka teistes klassides, mis teeb rõõmu. Vihur Motosport meeskonna nimel tänan kõiki meie sõitjaid, meeskonna liikmeid, perekondi ja toetajaid järjekordse hooaja eest ja jätkame juba tööd uue hooaja nimel,” võttis Vihur Motosport meeskonna juht Marko Rohtlaan tänavuse hooaja kokku.