960-aksel-partelpoeg-paremal

Aksel Pärtelpoeg saavutas Euroopa meistrivõistlustel kolmanda koha

Bulgaarias Plevenis sõideti selle aasta viimane SuperMoto etapp juunioritele, kus läks medalit jahtima ka viimasel kahel aastal SM85 klassis Eesti meistriks tulnud Aksel Pärtelpoeg.

Eilses ajasõidus näitas Aksel Pärtelpoeg (Husqvarna, fotol paremal) seitsmendat aga, kuid täna hommikuses vabatreeningus oli eestlase hoog juba parem, kui ta sõitis välja paremuselt kolmanda ringiaja.
Esimese sõidu start Pärtelpojal ebaõnnestus ja ta oli esimeses kurvis alles 9., kuid sõidu edenedes eestlase tunne paranes ja noormees sai hoo üles ning oli finišijoonel 5.
Teiseks sõiduks tegi Pärtelpoja meeskond tsikli juures paar muudatust, millest oli ka kasu ning stardikurvist väljus noormees juba neljandana. Tihedas konkurentsis kihutades õnnestus Pärtelpojal koha võrra tõusta ja ruudulise lipu langedes oli ta 3.
Kahe sõidu kokkuvõttes saavutas Pärtelpoeg neljanda koha, kui esikolmiku moodustasid kohalikud Viktor Neychev, Kristian Ivanov ja Radostin Mihaylov (kõik KTM).
Euroopa meistrivõistluste arvestuses saavutas Pärtelpoeg ajaloolise kolmanda koha, kuna enne pole eestlased sellelt spordialal Euroopa meistrivõistlustel juunioride arvestuses medalitele jõudnud. Juunioride klassiEuroopa meistriks tuli tänavu tšehh Jan Ulman (Kawasaki) ja hõbedale tänu viimasele etapile Neychev, kes möödus Pärtelpojast.

,