09_Portimao_WorldSSP_2018-9905 (1)

Hannes Soomer stardib pühapäevasele World Supersport sarja Portugali etapile 10. kohalt

Sellel nädalavahetusel sõidetakse Portugalis, Algarve ringrajal, mootorrataste ringrajasõidu Supersport klassi hooaja üheksas MM-etapp.

Racedays meeskonna sõitja Hannes Soomer on näidanud kogu nädalavahetuse jooksul head tempot ning sõitis juba reedestes vabatrennides välja kaheksanda aja. See tähendas seda, et eestlane ei pidanud kvalifikatsioonis osalema Superpole 1 ning pääses kohe otse 10 parima hulka, kes pääsesid Superpole 2, heitlema 12 parima stardikoha eest.
Laupäeval sõidetud Superpole 2 näitas Soomer TOP10 tempot ning stardib pühapäevasele võistlussõidule kümnendast ruudust. Kvalifikatsioon võitnud Lucas Mahiasest jäi Soomer oma parimal ringil maha 1,830 sekundiga. Eestlase parima ringi keskmiseks kiiruseks mõõdeti 155,34 km/h.

„Nädalavahetus on läinud siiamaani meie jaoks täiesti uut moodi. Reedestes trennides esikümnes olemine ja seetõttu otse Superpole kahte pääsemine andis kõvasti vabadust juurde nii rehvide kui ka seadistuste proovimiseks. Kvalifikatsiooni saimegi proovida üsna ekstreemset muudatust kuna kõige halvemal juhul oleksime olnud kaheteistkümnendad. Läks seekord vales suunas aga hea et saime proovitud ja homse suhtes olen ma suhteliselt rahulik. Meil on hea kiirus ja homme näeb mis siit teha saab.“ sõnas Soomer kokkuvõtvalt.

Supersport klassi võistlussõit saab Algarve ringrajal Eesti aja järgi alguse pühapäeval 15:45.

, ,