Rannar Uusna võitis kindlalt Vasalemma hard enduro

Vasalemma kuulsal rallikrossirajal ja selle ümbruses sõideti endurohooaja raskeim katsumus hard enduro, kus sõitjatel tuli läbida väga raske ning ohtrate tõusude ja langustega kivine rada. Päeva parimaks osutus tänavu peamiselt maailma kuulsatel endurovõistlustel osalev Rannar Uusna, kes edestas konkurente mäekõrguselt.

Rannar Uusna (KTM, KTM Racing Estonia) haaras võistluse liidriohjad juba esimestel meetritel ning kadus konkurentidel peagi eest. Noormehe tempo oli niivõrd kiire, et ta läbis kahetunnise katsumuse jooksul ainsana 8 ringi ning võitis kindlalt Gold klassi. Teiseks sõitis end samuti Gold klassis osalenud Tiit Tomp (Husqvarna), kes suutis läbida 6 ringi. Kolmas koht kuulus ka Gold klassi sõitjale Rene Jerbachile (Husqvarna, RedMoto Racing), haigusega kimpus olnud mehe saldosse jäi 5 läbitud ringi.
Silver arvestuses võidutses Kalevi Kriis (KTM), kes oli üldarvestuses neljas. Selles arvestuses järgnesid talle Kristjan Kolsar (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ja Aare Pere (KTM, RedMoto Racing).
Bronze klassis sõitsid end esikolmikusse Mikk Tigasing, Raimond Asu (mõlemad Husqvarna) ja Elvis Gurjev (KTM).
40+ vanusegrupis osutus kiireimaks Jarko Metsis (Husqvarna, RedMoto Racing), kellele järgnesid soomlane Timo Koivula (KTM) ja Meelis Vaidla Husqvarna, RedMoto Racing).
Triali tsiklitel suutis Vasalemmas kiireimat tempot teha Kristjan Kuill (GasGas), kuid talle määrati hiljem karistuseks 10 minutit ja nii tõusis klassi võitjaks Peeter Lääts (GasGas, RedMoto Racing) ja Kuill pidi teise kohaga leppima. Triali arvestuses sai kolmanda koha Mart Montvila (GasGas, MK GasGas).

Ühtekokku läbis raske ja katsumusi täis raja 27 raudset meest.