EOK tutvustab kampaanias “ÜHESKOOS – Meie meistrid” EV100 Eesti meistrivõistluste medaliste

Tänansest algas Eesti Olümpiakomitee kampaania „ÜHESKOOS – Meie meistrid“, mille keskmes on kodumaa juubeliaasta Eesti meistrivõistluste medalistid – sportlased, kes on oma tiitli võitnud erinevatelt spordialadelt ja erinevates vanuseklassides, kuid keda kõiki ühendavad EV100-le pühendatud ühtsed erikujundusega medalid. Kokku antakse tänavustel Eesti meistrivõistlustel välja üle 22 tuhande medali.

Eesti Olümpiakomitee meediaprojektide juht Aivo Normaku sõnul on ainukordne, et kõigi alade Eesti meistrivõistluste medalistid saavad ühesugused medalid. „Ühtsed erimedalid on EOK ja Eesti spordirahva kingitus Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks. Eesti meistrivõistlustel medali võitmine on emotsionaalselt oluline igale sportlasele, kuid aladeülesed EV100 erimedalid lisavad täiendavat pidulikkust ning jäävad seda erilist aastat ja medalivõitu kümnetele tuhandetele eestimaalastele alatiseks meenutama. Enamik medalitest on juba leidnud omanikud ning on saanud meistrite kodudes erilise aukoha. Need medalid ühendavad omavahel kõiki, kes tänavu poodiumile jõuavad. Sõltumata alast ja vanusest – meie sportlased üheskoos armastavad sporti, üheskoos võistlevad Eesti eest, üheskoos kannavad uhkusega ühtseid medaleid,“ rääkis Normak.

EV100 juubelikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid antakse aasta jooksul välja kõigil spordialadel erinevates vanuseklassides, enam kui 350 Eesti meistrivõistlusel kokku üle 22 000 medali. Medali kujunduse valimiseks viidi läbi rahvahääletus, kus teenis suurima poolehoiu Eesti rahvuspuu tamme motiivi kandev medal, mis kõneleb rahvuslikkusest, traditsioonidest ja järjepidevusest.

Olümpiavõitja Gerd Kanteri jaoks oli tänavune Eesti meistrimedal kettaheites väga eriline ja väärtuslik. „Arvan, et see medal jääb mul Eesti meistrivõistlustelt kettaheites viimaseks. Tähistas see ka Eesti meeste kettaheites rekordit – 12 Eesti meistritiitlit, seega igatpidi väga eriline ja oluline medal minu jaoks. Meil on meeste kettaheites alati tugev konkurents olnud ja tiitlit pole kergelt antud. Viimastel aastatel olen meistritiitlist ilma jäänud, aga seekord tuli ära ja see tekitas palju rõõmu. Seetõttu on ka 12 tiitlit täitsa omaette väärtus. Enamus sportlasi on rõhutanud, et EV100 meistrivõistluste medalid on erilised ja ilusad ning kõik medalivõitjad on selle medali üle kindlasti uhked,“ rääkis Kanter.

Eesti meistriks tuli tänavu ka motokrossisõitja Tanel Leok. „Ma väga palju ei ole saanud Eesti meistrivõistlustel kaasa lüüa, kui viimastel aastatel olen püüdnud ja on läinud suhteliselt hästi. Mida vanemaks saan, seda tähtsamaks need tiitlid lähevad. Nooremad tulevad ju peale ning kuigi tänavune võit tuli turvaliselt, siis kindlasti mitte kergelt, pingutama ikka pidi. See medal on väga äge ja mulle meeldib!“ märkis Leok.

Kampaanias näeb veel noori Eesti meistreid – vigursuusatajat Henry Sildaru ja tennisisti Brit Martinit.

Reklaamplakateid on võimalik kuni novembri keskpaigani näha JCDecaux pindadel üle Eesti. Videolood ja fotod kampaanias osalevate meistritega ilmuvad jooksvalt EOK sotsiaalmeediakanalites Instagramis (olympiafann) ja Facebookis (Olen Olümpiafänn) ning EOK kodulehel www.eok.ee. Samuti ilmub novembri jooksul EOK kodulehele suur EV100 Eesti meistrivõistluste medalistide ülevaade.

„ÜHESKOOS – Meie meistrid“ kampaania on välja töötanud Eesti Olümpiakomitee. Kujunduse autor on BrandOn Design disainer Mauno Meesit, sportlasi pildistasid fotograafid Herkki Erich Merila ja Lilian Merila. EV100 medalikujunduse autor on Eesti Vabariik 100 kujunduspartner loovagentuur Identity.

Eesti Olümpiakomitee Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda. EOK tööd toetavad PAF, Coop, ERGO, JCDecaux, Monton, Nike, Olympic Casino, Sportland, Toyota Baltic ja USS Security.