Aigar Leok_Tallinn GP_Karola Koopuu

Kodune endurohooaeg jõuab lõpusrigele Võrtsjärve ääres

Laupäeval sõidetakse Võrtsjärve ääres koduse hooaja viimane enduro ja endurosprindi meistri- ning karikavõistluste etapp. Uuenduskuuri läbinud katsumusest võtab osa kohaliku endurosõitjate koorekiht eesotsas Aigar Leokiga.

Ühe ringi pikkus on 42 km, neist omakorda 23 km on katsed, mida pole Võrtsjärve endurol kunagi tehtud. Praeguse seisuga on end võistlusele teiste seas registreerinud Aigar Leok, Toomas Triisa, Veiko Rääts ja Priit Biene.

Võistluse korraldaja Riho „Lärm“ Kollist kinnitas, et seekordse Võrtsjärve enduro eripäraks on väga pikk katsete läbimisaeg. “Näiteks endurotesti pikkuseks on 16 km, ja sõiduajaks umbes 30 minutit. Lisaks katsetele on ka kogu ülesõit offroad, mis paneb proovile nii mehed kui masinad. Kuna katsed on pikad siis stabiilne sõit toob finišisse,” ütles Kollist.

Võrtsjärve enduro ja endurosprint leiab aset 6. oktoobril Elva vallas, Väike-Rakke külas. Lisaks tavapärastele võistlusklassidele on Võrtsjärvel stardis “kärnatajad” ehk võistlejad, kes ei osale meistri- ega karikavõistlustel ning kel puudub litsents. Paljude “kärnatajate” taltsutada on kindlasti eriskummalisi kaherattalisi sõiduvahendeid.

Raske katsumus pole aga veel Eesti endurohooaja lõppvaatuseks. Kõige viimane võistlus toimub 20. oktoobril Rummul, kus sõidetakse Hard Enduro Eesti karikavõistluste viimane etapp.

,