Heategevuslik spordikuulsuste jõuluturniir toimub esmakordselt Saaremaal

Järgmisel kolmapäeval 26. detsembril toimub Kuressaare spordikeskuses algusega kell 14.00 heategevuslik Honda spordikuulsuste jõuluturniir segapaaridele, kus võtavad mõõtu erinevate spordialade Eesti parimad sportlased ning toimub ka oksjon, mille tulud lähevad Jõulutunneli heategevusfondi. Motosportlaseid esindavad tänavu Kadri Ehamäe (pildil) ja Harri Kullas.

Juba 14ndat korda toimuval jõuluturniiril peetakse lisaks väikest viisi traditsioonideks kujunenud mõõduvõtmistele ka kaks põnevat vehklemisduelli. Esimeses nendest toimub tänavuse EM finaali mitteametlik kordus EM kulla Katrina Lehise ja EM hõbeda Kristina Kuuse vahel ning vähemalt sama põnev saab olema ka meeste duell, kus vastamisi lähevad kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter ja olümpiamedalist sõudja Allar Raja, kellest viimane kusjuures on võitnud jõuluturniiri individuaalarvestuses mitu korda.
Segapaarid võtavad tänavu mõõtu vehklemises, raskuse hoidmises, joonejooksus, Honda puhuriga ketsi tagaajamises ja rippumises. Kuna üks ürituse võistkondadest on vehklejad, siis konkurentide olukorra võrdsustamiseks tuleb neil vehklemises võistelda nii, et kasutatakse nõrgemat kätt ja 15cm lühemat mõõka.

Meeleolukat spordiõhtut juhib Ott Kiivikas, kes kureerib ka oksjoni, mille tulud lähevad tänavu Jõulutunneli kaudu SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile.

Võistluspaarid:

Kadri Ehamäe – Harri Kullas (motosport)
Kaisa Õunpuu – Johannes Treiel (võrkpall-kergejõustik)
Katrina Lehis – Nikolai Novosjolov (vehklemine)
Arida Muru – Raigo Kuusnõmm (fitness-sport)
Greta Jaanson – Tõnu Endrekson (sõudmine)
Kristina Kuusk – Ken Torn (vehklemine-autosport)
Elizabeth Jõgi – Kert Keskpaik (rulluisutamine)
Greete Steinburg – Mihkel Räim (jalgrattasport)

Pilet võistlusele maksab 5€ ning alla 12 aastastele (k.a.) on üritus tasuta.