FIM lükkas kiivrihomologeeringu edasi juunisse 2019

FIM-i ringrajakomisjon otsustas 5. veebruaril 2019 toimunud koosolekul lükata FIM-i poolt homologeeritud kiivrite kasutamise nõude kõigil Grand Prix ja WorldSBK meistrivõistluste etappide edasi 3. juunile 2019 (algselt oli see nõutav alates 2019. aasta esimestest etappidest).

Otsus on tingitud suurest hulgast viimasel hetkel kiivritootjate poolt esitatud avaldustest FIM-i homologeeringu saamiseks ning jätab piisavalt aega kiivrite testimiseks laboris.

See tähendab, et kuni 2. juunini 2019 on Grand Prix ja WorldSBK sarjades lubatud kasutada ECE, Snell, JIS ja FRHPhe-01 standardile vastavaid kiivreid (vt tabelit: http://www.fim-live.com/fileadmin/user_upload/Important_update_on_FIM_helmet_homologation__08_February.pdf).

Alates 2020. aasta esimesest motoringraja etapist on FIM-i homologeeringuga kiivrite kasutamine kohustuslik kõigis motoringraja distsipliinides. Paljudes sarjades osalevad erasõitjad ning kiivritootjad peavad leidma võimaluse neile jaekaubanduse või muude kanalite kaudu vastavate kiivrite pakkumiseks.

Ühegi kiivri homologeering 2019. aasta hooajaks ei ole kindel, kui see pole laborisse jõudnud veebruari lõpuks.

Kodulehel www.frhp.org ilmub pidevalt värske info homologeeritud kiivrite ja testimisel olevate kiivrite kohta.

FIM-i kiivrite homologeeringu programmi teise faasi (FRHPhe-02) ajakava ja tingimused on hetkel külmutatud kuni toimub järgmine kohtumine kiivritootjatega, eeldatavasti 2019. aasta keskel.

NB! Antud programm puudutab hetkel ainult FIM ediigi all peetavaid ringrajasarju (MotoGP, külgvankrite MM, World SBK ja SSP), teiste alade kiivrite programmid on alles arendusprotsessis ja nende kulg selgub võibolla selle aasta teises pooles.