Tallinna motomessi külastas esimestel päevadel üle 8000 motofänni!

Reedel alanud Tallinn Motor Show 2019 toob külastajateni palju põnevat uurimist ja seda oma ajaloo jooksul esimest korda Eesti Näituste Messikeskuses. Soovijad saavad osa võtta põnevatest töötubadest, uurida ajaloolisi ja iseehitatud mootorattaid, panna ennast proovile motorodeol, elektritsikliga sõitmisel ja paljudes teistes tegevustes.

Pere pisikestele pakuvad tegevust lisaks , näomaalijatele ja mitmetele maskottidele ning töötubadele ka elektrimootorrattad, millega saab iga soovija proovisõitu teha selleks spetsiaalselt loodud alal, kus juhendajaks Eesti enda motostaarid ja koolitajad. Lisaks saab võistelda ja sõita mitmetel konsoolimängudel ja automudelitel ning Škoda alal ka jalgrattasimulaatoril.

Otseloomulikult on rahvale uudistamiseks ka ohtralt tsikli- ja jalgrattatootjate uudismudeleid ning erineva sõiduvarustuse ja vabaaja kaupadega on kohal lisaks kohalikele kaupmeestele messil ka Hollandi, Saksamaa, Poola, Soome, Rootsi, Läti ja Leedu firmad.

Homme on ühtlasi ka viimane võimalus näha 2000 hobujõulist kiirendustsiklit, mis toodi messi jaoks kohale Soomest. Põhjanaabrid tõid messile ka motorodeo, mida pole Eestis enne nähtud ja on osutunud kahel messi päeval ülimalt populaarseks. Samas alas leidub ka veel teisi huvitavaid atraktsiooni, mis samuti menukaks osutunud.

Motomessil on alati suurt rõhku pandud Eesti motoajaloole ning tänavune mess on pühendatud Kalevi Suursõidule, sest 2019 aastal möödub 60 aastat selle legendaarse suursündmuse esimest võistlusest. Antud väljapanek asub MOMU ja selle vastas asuvas eraldi alas, mille kõrvalt leiab ka ajaloolised krossitsiklid, millega eestlased tegusid teinud.

Messi viimasel päeval selguvad ka Eesti parimad tsikliehitajad, kelle vägevat loomingut näeb messi C hallis, kus asub ka kast, kuhu messikülalised spetsiaalse hääletuspaberi oma lemmiku numbriga saavad panna. Sedeli saab kassast pileti ostmisel, kust saab ka ühe teise loteriipileti. Nimelt nüüd läheb kõikide pileti ostjate vahel loosi FK keskuse 800 eurone kinkekaart. Lisaks loosib Motokaubad.ee välja ühe Benelli tsikli, aga seda eraldi ostetud loteriipiletite vahel ja võitja saab valida lausa kahe erineva tsikli vahel.

Pühapäeval avatakse motomessi uksed Pirital kella 10’st. Täiskasvanu pilet on 8€ ning perepilet 16€, millega saab sisse kaks täiskasvanut ning 2 last vanuses kuni 16 (k.a.).

Lisainfo Tallinn Motor Show ajakava kohta leiab veebilehelt www.motomess.ee.