TVPlay spordikanalid ja voogedastuskeskkond hakkavad näitama Tanel Leoki mõõduvõtte motokrossi MM-sarjas

All Media Baltics omandas õigused motokrossi maailmameistrivõistluste etappide (MXGP) ja Rahvuste Motokrossi otseülekannete näitamiseks spordikanalitel TVPlay Sports ja TVPlay Sports+ ning voogedastusteenusega TVPlay Premium: https://tvplaypremium.ee/live . Esimene otseülekanne MM-sarja Suurbritannia etapilt on eetris juba sel pühapäeval, kui võistlustulle astub ka Eesti krossisõitja Tanel Leok.

Lepingu kohaselt on TVPlay spordikanalitel ja voogedastusteenusel TVPlay Premium õigus näidata tänavusel hooajal motokrossi MM-sarja kõiki 19 etappi ja Rahvuste Motokrossi, mis sel aastal sõidetakse septembri lõpus Hollandis Assenis. Kokku jõuab otsepildis eetrisse 43 tundi tipptasemel motokrossi ning lisaks veel 22 kokkuvõtvat saadet iga võistluse ajal.

Spordikanali TVPlay Sports sisujuhi Kalev Kruusi sõnul on MXGP kahtlemata kõige mainekam ja võimsam krossisari maailmas. “See on sama oluline, kui MotoGP mootorrataste ringrajasõidus,” selgitas Kruus. “Meie parim krossisõitja Tanel Leok on läbi aegade noppinud MX1 klassis kolm etapivõitu ning lõpetas mullu MM-sarja 18. kohaga. Lisaks talle on võistlustules veel kaks sõitjat Baltimaadest – eelmisel aastal MM-sarjas ühe koha võrra Leokist tahapoole jäänud Arminas Jasikonis Leedust ning kaks korda Läti parimaks sportlaseks valitud Pauls Jonass, kes on saanud MX2 klassis tervelt 11 etapivõitu ning lõpetas mullu kogu MM-sarja 2. kohaga ja aasta varem võttis kokkuvõttes koguni võidu.”

Tänavuse MM-i esimese etapi vahele jätnud Tanel Leok kavatseb mõne erandiga kõik ülejäänud sõidud kaasa teha. “Võib-olla juulis ja septembris Aasia etappidele ei sõida, see sõltub suuresti sponsoritest, aga teistel olen kindlasti kohal,” ütles Leok. “Jätkan sõitmist Husqvarna tsiklil, trenni olen saanud teha korralikult, enesetunne on hea. MM-etappidel kohad esikümnes oleks suurepärane, aga eks paistab.”

Otseülekanded motokrossi maailmameistrivõistluste Suurbritannia etapilt on eetris sel pühapäeval algusega kell 15 ja kell 18 spordikanalil TVPlay Sports+ ning voogedastusteenuses TVPlay Premium: https://tvplaypremium.ee/live , kordusena aga kell 23.45 spordikanalil TVPlay Sports.

MXGP on motokrossi MM-sari, mida hakati 500-kuupsentimeetriste tsiklitega sõitma juba alates aastast 1957. 2004. aastal jagati võistlussari kahte klassi: MX1 (praegu MXGP), kus kahetaktiliste mootorite töömaht võib olla kuni 250 ja neljataktilistel kuni 450 kuupsentimeetrit, ning MX2 kahetaktiliste mootoritega kuni 125 ja neljataktilistel kuni 250 kuupsentimeetrit. Tanel Leok on MM-sarja MXGP klassis (varem MX1) võistelnud alates aastast 2004.

Rahvuste Motokross on suurim meeskondlik krossivõitlus maailmas, kus Eesti sai mullu 8. koha, kusjuures Tanel Leok on esindanud Eestit sel tippvõistlusel juba rekordiliselt 18. korda.

Mootorispordis kuuluvad lisaks motokrossi MM-ile (MXGP) ja Rahvuste Motokrossile TVPlay Sportsi kanalite edastusõiguste hulka ka MotoGP etapid, IndyCar ja Speedway MM.