Peapõrutus sundis Priit Bienet enduro MM-i avaetapi katkestama

Tänavu Yamahal meeskonnas Johansson MPE enduro maailmameistrivõistlustel osalev Priit Biene oli sunnitud Saksamaal Dahlenis toimuva esimese etapi kolmandal päeval peapõrutuse tõttu katkestama.

Reedesel 2500-pealise publiku silme ees toimunud proloogil oli tänavu ainsa eestlasena enduro MM-il osalev Biene Junior 2 klassis 18. Teise päeva esimese ekstreemkatse sõitis Biene suhteliselt hästi, olles ka oma klassis Juunior 2 punktisaajate hulgas. Kuid teisel katsel kukkus Biene ja lõi pea vastu kändu ära. „Kukkusin neli korda sel katsel, pea valutab ja kiiver on ka puruks,“ ütles Biene. Ta pingutas siiski laupäeva lõpuni sõita. Biene oli tese päeva kokkuvõttes oma klassis 17. kohal, kaotades klassi liidrile Jack Edmondsonile 6.26 minutit.

Kolmandal päeval läks Biene vaatamata sellele, et pea põrutusest tuikas, siiski starti. Esimese, lühikese katse sõitis ta hästi, olles seitsmes. Järgmine oli aga pikk katse, kus rada kulges puude vahel ning siin andis eilne vigastus end tunda – silme ees virvendas ega saanud aru, kust rada täpselt jookseb. Tänast kolmandat, krossikatset püüdis Biene veel läbida, kuid sõitis enamiku kurve otseks ning meeskonna juht andis korralduse võistlus tervise säästmiseks pooleli jätta.

Enduro MM-i järgmine etapp toimub mai esimesel nädalavahetusel Portugalis.