Moto- ja kestvuskrossi numbrid vabanevad 1. aprillil

Vastavalt EMFi krossikomisjoni poolt kehtestatud reeglitele säilib kuni 31. märtsini 2019 numbri eelisõigus numbrile sõitjal, kes kasutas seda numbrit 2018 hooajal. Juhul, kui mainitud sportlane 31. märtsiks hooajalitsentsi ei telli, läheb tema number 1. aprillil vabaks kõikidele soovijatele. Kui aga mainitud sportlane tellib ja tasub hooajalitsenti eest enne 31. märtsi, kinnitatakse tema number automaatselt.

Juhul, kui sportlane soovib oma numbrit muuta, siis ta peab EMFi lehelt esmalt uue numbri saadavust kontrollima lehel https://msport.ee/motokross/stardinumbrid/ ja seejärel oma uue numbri soovi EMFi edastama. Samas tasuks ka sama numbriga jätkamisest EMFi teavitada, et asi kindel oleks.

Järgnev info puudutab nii suurte, kui väikeste sooloklasside, pitbike, quadide ja külgvankrite masinaklassides võistlevaid sportlaseid ja tähele tasub panna seda, et antud numbrid kehtivad nii motokrossis, jäärajasõidus kui ka kestvuskrossis.

Kõikides masinaklassides on numbrid 1-9 broneeritud eelmise hooaja Eesti meistrivõistluste TOP 9 võistlejatele, kuid sõitjale on broneeritud ka tema enda brändinumber, see tähendab, et TOP 9 sõitjal on kasutada kaks numbrit.
Suurtes sooloklassides on sõitjate numbrid unikaalsed ehk siis numbrit 10 kuni 999 saab kasutada vaid üks võistleja. Väikestes klassides (50cc-85cc) võivad klassiti numbrid kattuda, kuid siinkohal peab kindlasti silmas pidama seda, et kui vahetatakse klassi, siis kolimisel brändinumbrid automaatselt kaasa ei tule, vaid neid peab vastava klassi tabelist eelnevalt üle kontrollima ja seejärel oma numbrisoovi EMFi edastama.
Võistlejad, kes soovivad osaleda üksikutel võistlustel, peavad enne konkreetsele võistlusele registreerumist vaadatama vabade numbrite seisu vastava spordiala stardinumbrite tabelist. Juhul, kui numbrid kattuvad, siis on numbri eelisõigus hooajalitsentsi omava sõitjal, kelle number on näha ka eelpool mainitud EMFi lehel.

Numbri broneerimiseks tuleb saata e-kiri aadressile info@msport.ee.