adrenalin-arena-2019

Adrenalin Arena Kids Cup sarja parimad selgunud

Pühapäeval 10. märtsil oli meie maja sel hooajal viimast korda mõnusat võistlusärevust ja -saginat täis, kuna toimus Adrenalin Arena Kids Cup sarja kolmas, viimane etapp. Startida soovis 111 sportlast ning kohale oli ka seekord tulnud võistlejaid Eestist, Lätist, Leedust, Valgevenest, Soomest ja Venemaalt.

Põnevust, elevust, õnne, ebaõnne, tihedat konkurentsi jätkus igasse sõitu. Kindlasti elab iga osaleja, iga lapsevanem, iga kaasaelaja seda emotsiooni omal moel, oma silmade, kõrvade, südame järgi läbi .

Kõige pisemate krossisõitjate 50PW/Mini vaatamine tekitab alati eriliselt toreda ja vahva tunde. Pisikesed tulevikulootused pakuvad ka emale-isale võimaluse heas vormis püsida. Selles masinaklassis oli rajale tulnud 16 vaprat poissi. Kahe sõidu kokkuvõttes sai esikoha Theo Kolts, teiseks tuli Retu Laaksonen , kolmas koht kuulus Romet Jundasele.

50cc poisid keeravad gaasi juba veelgi rohkem peale. Siin näitas mõlemas sõidus konkurentidele tagaratast Lucas Leok. Kõige lähemalt üritas seda jälgida Aston Allas. Kolmanda koha saavutas kahe sõidu kokkuvõttes Jakob Burmann. Selles klassis oli stardijoonel ka üks vapper tüdruk Sthella Toomela, kes loodetavasti pani nii mõnelgi tüdrukul südame kiiremini põksuma mõttest, et tahaks ise ka. Poisse tema kõrval oli 34.

Iga järgneva masinaklassi sõiduga kiirused suurenevad, konkurents tiheneb. 65cc oli kõige osalejaterohkem võistlusklass, startis 41 võistlejat. Motokrossis, nagu ka igal teisel spordialal, võib mõnikord ette tulla ootamatusi, äpardumisi. Seda põnevamaks kujuneb muidugi sõit pealtvaatajate jaoks. Nendes sõitudes põnevust jagus. Gregor Kuusk, kes kvalifikatsioonis näitas kiireimat aega, tegi oma päeva eriti põnevaks. Esimeses sõidus sõitis end 10. kohalt kolmandaks, teises sõidus 6. kohalt esimeseks. Kokkuvõttes 1.koht, teiseks sõitis end lõunanaaber Tomass Šaicans ja kolmandale pjedestaali astmele astus samuti Läti poiss Ricards Alens Galcins.

Suuremad poisid, suuremad tsiklid, veelgi suuremad kiirused. 85cc mootorratastel asusid omavahel jõudu katsuma 14 poissi. Noormees Venemaalt, Elisey Oreshkin, pidas mõlemas sõidus paremaks jälgida enda ees kulgevat võistlusrada, mitte kellegi tagarehvi. Tema selja taga aga käis kõva võitlus. Ka siin oli palju õnne, ebaõnne, tugevat võitlusvaimu, kukkumisi. Lõpuks said asjad paika põhimõttel kord Vestmann all ja Piibeleht peal, siis jälle vastupidi. Mikk Kallion, Sebastian Leok nii teist-kolmandat kohta sõitudes jagasidki. Kokkuvõttes teine koht Kallionile, kolmanda koha saavutas Leok.

Kõige suuremad noormehed pidid viie peale kolm kõrgemat kohta selgeks sõitma 125cc masinaklassis. Soome poiss Kasper Kangasniemi otsustas kohe, et soovib pjedestaali kõrgemal astmel seista, sai mis tahtis. Jällegi pisut müramist, kukkumist, komistamisi… Leevi Liimatainen Soomest ja Erik Mosin Venemaalt jagasid ja vahetasid esimese ja teise sõidu teised, kolmandad kohad, kokkuvõttes astus Liimatainen teisele pjedestaali astmele ja Mosin võttis rõõmuga vastu kutse kolmandale pjedestaali astmele.

Lõpetuseks toimus ka veel kolme etapi kokkuvõttev autasustamine.

Adrenalin Arena Cup sarja tulemused 2019

125cc

 1. Kasper Kangasniemi (141 p)
 2. Leevi Liimatainen (108 p)
 3. Martin Michelis (86 p)

85cc

 1. Elisey Oreshkin (134 p)
 2. Mikk Kallion (120 p)
 3. Ilias Krasnitshkiy (99 p)

65cc

 1. Tomass Šaicans (131 p)
 2. Gregor Kuusk (123 p)
 3. Ricards Alens Galcins (106 p)

50cc

 1. Lucas Leok (150 p)
 2. Aston Allas (126 p)
 3. Enri Lustus (82 p)

50PW/Mini

 1. Theo Kolts (139 p)
 2. Romet Jundas (123 p)
 3. Gregor Lootus (111 p)

Adrenalin Arena, oma parimate treeningtingimustega on jätkuvalt avatud.

Olete oodatud ja kohtumisteni!

,