Talu: „See oli mu elu raskeim enduronädalavahetus!“

Elary Talu (Sõmerpalu MK, KTM) võitis ülirasketes tingimustes enduro Euroopa meistrivõistluste avaetapil Portugalis Goisis klassis üle 250cc 2T kolmanda koha.

Talu oli nii esimesel kui teisel päeval oma klassis kolmas. Poodiumile ta tulemustega toimunud segaduse tõttu ei pääsenud – teisest neljanda kohani oli kolmel sõitjal kahe päeva kokkuvõttes võrdne arv punkte, kuid kuna teise päeva tulemusel on suurem kaal, läks protokolli kolmanda koha omanikuna kirja siiski Talu. Klassi võitis tšehh Jiri Hadek.

„Esimesel päeval saime tohutult vihma ja rahet, ja kuigi teisel päeval enam ei sadanud, oli vesi jõgedes nii kõrge, et muda ei kadunud kusagile,“ rääkis Talu. „Rajad olid väga rasked ja ülesõidud jube kiired, keeruline oli kontrollaegadesse jõuda. Niipea, kui tegid ühe eksimuse, sattusid läbimatusse kohta, kuhu jäidki kinni.“ Talu sõnul oli see tema elu raskeim enduronädalavahetus ja täna 26-aastaseks saanud sportlasele ühtlasi ilus sünnipäevakingitus Euroopa meistrivõistluste kolmanda koha näol.

Klassis Senior osales teise eestlasena Riho Kollist (Sõmerpalu MK, KTM), kes esimesel päeval oli kaheksas, teisel päeval aga tulemust kirja ei saanudki, kuna ei jõudnud kontrollaega ja võeti teisel ringil maha.

Enduro EM-i järgmine etapp toimub 18.-19. mail Slovakkias.