Tanel Leok sai Itaalia MM-etapil 16. koha

Motokrossi maailmameistrivõistlused jätkusid neljanda etapiga Itaalias Pietramurata rajal. Kui meil oli nädalavahetusel kena ja kuiv kevadine ilm, siis Itaalias sadas enne võistlust maha korralik vihm, mis muutis raja alguses väga mudaseks ja raskeks. Eestlastest said Tanel Leok MXGP klassis etapi kokkuvõttes 16., Hardi Roosiorg MX2 klassis 32. ja Jörgen-Matthias Talviku EMX125 arvestuses 5. koha.

MXGP klassi kvalifikatsioonisõidus 19. koha saanud Leok (Husqvarna) võitles raskel rajal esimeses sõidus kohe punktisaajate seas ning ületas lõpujoone 15ndana. Teine sõit kulges eestlasel sarnaselt esimesele ning sellest sõidust tuli 16. koht.
Etapi võitis sloveenlane Tim Gajser (Honda), kes suutis kummaski finaalsõidus peale põnevaid duelle MM-liidri itaallase Antonio Cairoli (KTM) alistada. Mõlemad sõidu lõpetas kolmandana prantslane Gautier Paulin (Yamaha).
MM-tabelit juhib 191 punktiga Cairoli, kellele järgnevad Gajser (175 p) ja Paulin (142 p), Leok on 35 punktiga 18.

Hardi Roosiorg (KTM) sai MX2 klassi kvalifikatsioonisõidus 29. koha. Avasõidus oli Roosiorg sõidu alguses 30ndas kümnes ja ta parandas veidi oma kohta lõpetades 24ndana. Teise sõidu start ei õnnestunud noorel eestlasel kõige paremini ja sellest sõidust tuli 30. koht.
Etapi võitis mõlemas sõidus esimesena lõpetanud valitsev maailmameister hispaanlane Jorge Prado (KTM), kellele järgnes kummaski võidukihutamises noor belglane Jago Geerts (Yamaha). Kolmanda koha sai sõidud 3. ja 6. kohal lõpetanud prantslane Tom Vialle (KTM).
MM-i juhib Itaalias 5. koha saanud taanlane Thomas Kjer Olsen (Husqvarna, 170 p), Prado (150 p) tõusis teiseks ning Pietramuratas kuuendaks tulnud sakslane Henry Jacobi (Kawasaki, 147 p) langes kolmandaks.

EMX125 klassi Euroopa meistrivõistluste teisel etapil jätkus avaetapil 2. koha saanud Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna) tugev esitus. Enda kvalifikatsioonigrupis 7. aja välja sõitnud Talviku sai laupäevases esimeses finaalis hea stardi ja oli kohe esikümnes ning sõidu edenedes parandas oma kohti ja finišeeris kindlalt 5ndana. Pühapäevases teises finaalis tegi noormees väga hea stardi, kuid langes seejärel viiendalt kohalt esikümne lõppu. Sõidu lõpuks kerkis ta aga lõpuks 6ndaks.
Mõlemad sõidud võitis itaallane Mattia Guadagnini (Husqvarna) prantslase Tom Guyon’i (KTM) ees. Kahe sõidu kokkuvõttes sai kolmanda koha sõidud neljandana lõpetanud hollandlane Kay de Wolf (Husqvarna), Talvikule kuulus seekord 5. koht.
Euroopa meistrivõistluseid juhib Guadangini (93 p), kellele järgnevad Guyon (83 p), de Wolf (74 p) ja Talviku (73 p).

Meico Vettik (KTM) üritas EMX250 klassis finaali saada, kuid ta oli enda grupi kvalifikatsioonis 29. ning 20 kiirema seas finaali kahjuks ei pääsenud.

Maailmameistrivõistlused jätkuvad taas Itaalias, kui 12. mail toimub Mantova rajal Lombardia GP, kus on võistlemas ka EMX125 ja EMX 2t EM-klassid.